Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A húgom árnyékában élek az...

A húgom árnyékában élek az iskolában, itthon mindenhol hozzá hasonlítanak ő a menő, a jó tanulós, sportoló mit tegyek hogy ne így legyen? 16/L

Figyelt kérdés

ugyan abba az általánosba jártunk ott is mindenki hozzá hasonlított a tanárok mind úgy emlegettek hogy YX nővére/tesója en mindig kivoltam csúfolva meg közösítve. Beszólogattak hogy a húgod hoz sose fogsz felérni stb.

Most idén kezdte a gimit ugyan oda jött ahova én.

Ő az elsők között volt míg én az utolsók között hogy felvettek.

Otthon is ő a tökéletes minta gyerek mindent megkap még nekem könyörögnö kell.

minden hétvégén eljárkál a barátnőivel és erre pénzt kap én ezt a pénzt nem kapom meg.

az iskolában már a tanárok és a diákok is hozzá hasonlítanak meg megint kezdődik a xy nővére/tesója meg az ő nevén hívnak nem a sajátomon.

meg ha valamit elrontok akkor hogy a tesód milyen ügyes ő tudna segíteni főleg az angol tanár

mert ő angol szkon van én meg álltalános de már előrébb vannak mint mi.


másfél évvan közöttünk


2018. márc. 3. 16:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
sztrájkolj és iratkozz át máshova és szólj vissza, hogy te nem a húgod vagy, szálljanak le rólad. HA hagyod magad meg is érdemled.
2018. márc. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%

Én erre passzív ellenállásba kezdenék. Olyan tökéletes a húgom? Akkor csinálja ő a házimunkát, ha valamiért szaladgálni kell akkor küldjék őt, ha felelős dologban kell dönteni vagy intézkedni, akkor csinálja ő.

Ha engem szarba se vesznek és hátrányosan megkülönböztetnek, akkor semmirekellőként is fogok viselkedni. Ha számonkérnek emiatt, csak megmondom hogy mi az oka és ne számítsanak javulásra, amíg továbbra is így kezelnek.

2018. márc. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Milyen ismerős. Hasonló helyzetben voltam én is, csak amíg gyesen voltam oda ment dolgozni nővérem.

De engem már nem zavar.

Alj ki magadért és ennyi.

2018. márc. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Nem reagálod túl egy picit a dolgot? Valahogy nehéz elképzelni, hogy egy iskolában az összes tanár azzal szivat valakit a 200 gyerek közül, hogy sosem fog felérni a húgához, csak mert az kicsit jobban teljesít az átlagnál.

Az a baj, hogy elsősorban te méregeted magad folyamatosan a tesódhoz, te beszélsz róla állandóan, te foglalkozol vele a legtöbbet.

Koncentrálj a saját életedre, a saját dolgaidra. Valamit gondolom tervezel kezdeni az életeddel, szakmát tanulni, ilyesmi.

Érd el a saját sikereidet azokon a területeken, amik téged érdekelnek, és ne azzal törődj, hogy a húgod mit csinál. 16 évesen meg elmehetsz diákmunkázni, megkeresheted a pénzt is magadnak, nem kell örökké a szüleidtől függened.

Majd ha egy napon tőled kérnek segítséget, mert a húgod nem lesz ott, akkor nyugodtan emlékeztesd őket ezekre az időkre. De addig felesleges erre pazarolnod az idődet.

Saját magaddal cseszel ki, ha nem lépsz ki a tesód árnyékából. Csak rajtad múlik, senki máson.

2018. márc. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%
Elottem levo mindent leirt. Lepj ki a dologbol. Ugyet se vess ra. Jatszd meg h milyen tokeletes vagy es el is fogod hinni magadrol, szepen beleszoksz h te is ugyanolyan jo vagy, sőt lehet jobb, és nem fog zavarni.
2018. márc. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

Már bocs, de ha egy két évfolyammal alattad járó csaj ennyivel jobb nálad, akkor teljesen jogos, hogy a szüleid szerint inkább a tanulással foglalkozz ne a bulizással. Húgodnak nincs probléma az előmenetelével ő mehet szórakozni, nem megy a teljesítménye rovására.

Ha azt az időt amit a húgod utálására fordítasz magadra és egy kis plusz tanulásra fordítanád, sokkal előrébb lennél. Abban sem látok problémát, hogy esetleg segítséget kérj tőle. Nyugodtan kérd meg, hogy segítsen angolból, így lehet kicsit közelebb kerültök egymáshoz, te meg javítasz a jegyeiden. Csak nyerhetsz.

2018. márc. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
4.jókat írt. Találd meg, amiben te vagy a legjobb, foglalkozz azzal. Ha van lehetőséged, iratkozz át másik iskolába, ahol önmagadhoz mérnek, nem a testvéredhez. A szüleidet pedig nem ártana finoman emlékeztetni, hogy te ugyanúgy a gyerekük vagy, a szeretet pedig nem kell és nem is lehet kiérdemelni, mert ha nem ösztönös és feltétlen, akkor sz.rt sem ér.
2018. márc. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
77%
Érd el, hogy fordítva legyen a dolog. Ne téged hasonlítsanak a húgodhoz, hanem őt hozzád. Ha keményen próbálkozol, menni fog. Veszíteni semmit nem fogsz. Max. időt, de az nem számít. Mellesleg ne arra gondolj, hogy ő miben jobb nálad, hanem arra, hogy te miben vagy jobb nála. Biztos jobb vagy valamiben, mint ő. Pl.:külső(lehet, hogy sokkal jobban nézel ki, mint ő). Egyébként, ha nekik adnak pénzt, neked meg nem, akkor az azt jelenti, hogy ő sokkal inkább másoktól függ, és nem képes megcsinálni magától semmit. Abba is gondolj bele, hogy neki milyen lehet. Ha mindig azt mondják róla, hogy tökéletes, és mindig rá bíznak mindent, akkor az lehet, hogy neki rossz. Ha valaki tökéletes, akkor a barátai lehet, hogy csak emiatt vannak vele.
2018. márc. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%

Szia!


Az én testvérem hasonló helyzetben volt. Direkt azért ment másik gimnáziumba, hogy ne mindenki úgy tartsa számon, hogy az én húgom, hanem a "saját jogán". Mi mindketten jó tanulók voltunk, de nem ugyanazon területeken voltunk kiemelkedőek. Érthetően kellemetlen valakinek, ha minden eredményére az a reakció a gratuláció meg a dicséret helyett, hogy "hát persze, az X húga, tőle legalább ilyen jó eredményt vártunk".


Szerintem először próbáld megbeszélni a tanárokkal, hogy ez neked kellemetlen, és hagyják abba. Ha nem segít, és meg tudod beszélni a szüleiddel, akkor szeptembertől keress új sulit.

2018. márc. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%
Hát mivel ö nyavalygás helyett letesz ezt-azt az asztalra, nem kell csodálkozni...
2018. márc. 4. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!