Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mit csináljak? Nem bírom...

Mit csináljak? Nem bírom tovább a parlagfű allergiát!

Figyelt kérdés
Szedek rá gyógyszert. Csak annyit hat hogy nem viszket a szemem meg a torkom ha beveszem. Cserébe elég álmos vagyok tőle. Már kipróbáltam 4 félét a többitől még rosszabb volt és ugyan így nem hatottak. Már nem akarok váltani. Elegem van. 5 féle orrspray van itthon, és 1 orrcsepp. Alig érnek valamit. Egyfolytában tüsszögök és eszméletlenül viszket az orrom megőrülök tőle. Már begyulladt az orrom és picit a fejem is fáj és hőemelkedesem van és valami elképesztően fáradt vagyok. Nem tudok meggyógyulni ebből amíg nem múlik el az allergia hiaba infrázom meg iszom teát meg vitaminokat. Az orvos csak felírt egy 6. orrsprayt amit pont ugyan annyit használ mint a többi. :( Már alig vonszolom magam. Adjatok valami jótanácsot! ;(
2019. szept. 16. 18:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
34%

"A bélrendszer áteresztőképességének a kóros megnövekedése számos (elsősorban allergiás és autoimmun) betegség kialakulásában fontos szerepet játszik. A 60-as évektől kezdve az élelmiszeripar nagy mennyiségben alkalmaz tenzid adalékokat még a leggyakrabban fogyasztott élelmiszereinkben is. Az élelmiszer tenzid felhasználás növekedésével közel egyidőben jelentős növekedésnek indult az allergiás és autoimmun megbetegedések száma a fejlett országokban.

A tenzidek többféle mechanizmus szerint is megnövelhetik a bélrendszer áteresztőképességét"

"Egyre világosabbá válik, hogy miért terjedtek el a 19-20. század során oly rohamosan a civilizációs betegségek. Nem csupán az ősi táplálkozási rendszernek fordított hátat a nyugati világ, hanem egyre több ártalmas adalékanyag fogyasztásával terheli szervezetét. A cikk fényében a paleolit táplálkozás ismét új megvilágításba kerül: a nyugati étrenddel szemben sokkal alacsonyabb a szervezetünk elkerülhetetlen vegyi terhelése. "Csáki KF.

2019. szept. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ez most így hírtelen szerinted mennyiben segít rajtam? :(
2019. szept. 16. 21:03
 3/16 anonim ***** válasza:
Most hirtelen akarsz valamit tünetileg vagy az okokat feltárva véglegeset?
2019. szept. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Most puszulok meg nem a jövő nyár érdekel. Egyebkent sem eszem félkész kajákat. Úgyhogy ketlen hogy az okozná amit írsz.
2019. szept. 16. 21:15
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Ezek mindenben benne vannak, az lenne a csoda ha nem ezeket ennéd:

"Érdemes megemlíteni, hogy a tenzideknek többféle elnevezése is használatos (pl. detergens, emulgeátor)"

"Az igazi áttörés azonban az 1960-as években következett be, miután Angliában új kenyérgyártási eljárást vezettek be (Chorleywood Bread Process). Ennek lényege, hogy nincs szükség kelesztési időre, a tésztát egy nagyon gyors keverő berendezésben készítik el. Ezzel a módszerrel az angliai, kis sikértartalmú búzából is lehet megfelelő minőségű kenyeret gyártani. Az eljárás azonban sok adalékanyagot - többek között tenzideket - igényel"

"Mára világviszonylatban évente kb. 500 000 tonna tenzid élelmiszeradalékot gyártanak, ennek kb. 50%-át pékárukhoz adják."

2019. szept. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ne haragudj de ez engem egy cseppet sem érdekel és nem is hasznos a jelen helyzetben.
2019. szept. 16. 21:27
 7/16 A kérdező kommentje:
Ha mindenben benne van akkor meg amúgy is tökmindegy. A héten eleget voltam a napon de sajna mégis megeheztem így maradt az allergia!
2019. szept. 16. 21:28
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

"Ne haragudj de ez engem egy cseppet sem érdekel és nem is hasznos a jelen helyzetben."

Akkor szenvedj tovább, ha nem vagy képes felfogni, hogy mit kell tenned, hogy véglegesen meggyógyulj!

2019. szept. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:

Naponta többször mosd meg az arcod, a hajadat minden nap.

Mosd ki gyakran az ágyneműt és a függönyöket is, porszívózz ki minőségi szűrőt használó porszívóval.

Estétől szellőztess, akkor már nem szórják úgy ezek a sza...ok a pollent. Sétálj erdőben, ahol a zárt lombkorona miatt nem nő aljnövényzet, nekem ott kicsit jobb szokott lenni. És kitartást, hamarosan vége! Jövőre meg utazz el a hegyekbe vagy a tengerhez amikor szezonja van.

2019. szept. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
A hajmosás és arcmosás megvan és elég jó az otthoni porszívó is. Függöny, szőnyeg nincs. Egyébként otthon még eleg tűrhető a helyzet de a munkahelyem a vasúti sinek mellett van és itt burjanzik a parlagfű. Nem írtja senki. Mellé még por is van mert a közrlben van egy építkezés és az ablak alatt járnak a teherautók és rettenet. Semmit nem tudok tenni ellene. Annyi szabadsagom meg nincs hogy kivegyek egy hónapot. Egyebkent eddig nem voltam ennyire rosszul. Általában megusztam 1-2 egyhe tüsszögéssel amit a gyógyszer elmulasztott, nem voltak ilyen súlyos pamaszaim. Nem tudom mi van idén? :( Az erdőben séte klasz lenne de egyreszt dolgozom heti 5 nap aztan meg olyan fáradt vagyok mióta ez van hogy nimcs erőm semmihez. De jövőre sem tudok 2 hónapra elmenni a tengerpartra. Nincs annyi szabadság! Akkor hogy? Te milliomos vagy és nem dolgozol, hogy ezt megteheted?
2019. szept. 17. 10:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!