Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mit csináljak? Nem bírom...

Mit csináljak? Nem bírom tovább a parlagfű allergiát!

Figyelt kérdés
Szedek rá gyógyszert. Csak annyit hat hogy nem viszket a szemem meg a torkom ha beveszem. Cserébe elég álmos vagyok tőle. Már kipróbáltam 4 félét a többitől még rosszabb volt és ugyan így nem hatottak. Már nem akarok váltani. Elegem van. 5 féle orrspray van itthon, és 1 orrcsepp. Alig érnek valamit. Egyfolytában tüsszögök és eszméletlenül viszket az orrom megőrülök tőle. Már begyulladt az orrom és picit a fejem is fáj és hőemelkedesem van és valami elképesztően fáradt vagyok. Nem tudok meggyógyulni ebből amíg nem múlik el az allergia hiaba infrázom meg iszom teát meg vitaminokat. Az orvos csak felírt egy 6. orrsprayt amit pont ugyan annyit használ mint a többi. :( Már alig vonszolom magam. Adjatok valami jótanácsot! ;(
2019. szept. 16. 18:03
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
8. Kérlek keress fel egy pszichológust mert nem normális amit csinálsz!
2019. szept. 17. 10:19
 12/16 anonim ***** válasza:

Szia!

A gyógynövényeket, az immunrendszered megerősítését nem próbáltad még?Jó pár ismerősömnek ezek segítettek.

Jobbulást!

2019. szept. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Az első válaszolóval ne törődj, egy fanatikus, és kész.


Sajnos csak az orvos által felírt gyógyszer segíthet. Kortikoszteroidos orrspray-t kaptál? (Nasonex, Mometazon Sandoz...)

Ha nem, akkor olyat próbálj. Ha igen, és 5 napon belül nem segít, akkor lehet, hogy más sem fog.

Jó még a Loratadine tartalmú gyógyszer. Illetve kombinálni szokták hogy napi 1 loratadine plusz napi 2x1 vagy 2x2 Nasonex.

A Loratadine 1-2 órán belül már elkezdi enyhíteni a tüneteket. A szeroidos orrspray-nek kell 3-5 nap. Nem szabad abbahagyni, vagy cserélgetni.

Itt van egy nagyon-nagyon részletes leírás, olvasd végig: [link]

2019. szept. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon-nagyon erős parlagfű allergiám van. Azok, akik olyan tanácsokkal jönnek (nem feltétlenül csak az itt írókra gondolok, hanem ismerőseim között is sokan), hogy pl.:

- használj tengervizes orrspray-t

- használj homeopátisás cuccokat

- moss hajat

- használj orrmosó kancsót

- kezdj el parlagfűteát inni

- kezdj el olyan kecsketejet inni, ami olyan kecskétől van, aki parlagfüvet legelt...

.. és társai.


Na nekik fogalmuk sincs, milyen egy durva allergia!! A durva allergiára ezek semmit sem érnek, bármennyire is akar valaki hinni benne.

Egyébként hosszú távon (tehát 2-3 év alatt) lehetséges, hogy az életmódbeli változtatások és egyén ilyen praktikák enyhén segíthetnek. De amikor az ember itt és most allergiás és majd megpusztul, akkor nem ezzel kell foglalkozni.

2019. szept. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Nem segítettek sajnos a szteroidos orrsprayk sem. Végül a talleum és egy tengervizes mellett maradtam. Bár nem szűntették meg a tüneteimet legalabb mellekhatasuk nem volt. Már jobb amúgy. Lassan lecseng a suezon. Korabban nem voltak ilyen gondjaim. Hatott a gyógyszer meg az orrspray csak idén durvult el ennyire a helyzet nem tudom miért. De rettrnetes volt.
2019. szept. 22. 12:17
 16/16 anonim ***** válasza:

Én egy légtisztító beszerzését javasolnám. Vannak kílmák is amik rendelkeznek pollenszűrővel az is jó. Egy ilyen lehet megoldás a problémádra. Drága de szerintem megéri.:

[link]

Utcán pollenszűrős maszk. Más lehetőség nem nagyon van. Én külföldre költözésen gondolkodom már mert ha blegondolok, hogy az életem ből elvesz 10-12%-ot.

Az első válaszoló meg egy igazi p.ö.cs.

2020. aug. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!