Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » A lábam borotválás után...

A lábam borotválás után brutálisan felömlött, és nagyon fáj, piros és gyulladt . Mit csináljak? Mivel enyhítsem?

Figyelt kérdés
2019. szept. 25. 20:07
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Mi az hogy felömlött?

Valószínű érzékeny a bőröd. Kamillateával mosd át, gyulladáscsökkentő.

2019. szept. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
#1 köszi a tippet, már csinálom is . Igen , felömlött, pirosas , vöröses pontok , foltok mindenütt. Óvatosan , borotva zselével csináltam , és fogalmam nincs hogy mi irritálhatta , hogy ilyen nagyon kipattogzott .
2019. szept. 25. 20:34
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Naturlandos körömvirág krém nagyon jó rá, én mindig azzal kenem be a lábam borotválás után és nem lesz gyulladt, fájdalmas, pöttyös a bőr.
2019. szept. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nekem a bano-tol van köröm virágom , kamillázás után bekemtem , tegnap este :)

Köszi a válaszokat , már sokkal sokkal jobb , már nem vörös egyáltalán , szépen elhalványodott és már nem fáj.

2019. szept. 26. 08:57
 5/10 anonim ***** válasza:
FLP Aloe First.
2019. szept. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nézd meg a borotvát, ha már sokadik alkalommal használtad, lehet, hogy az irritálta, mert húzta és nem vágta. Illetve a zselét hanyadjára próbáltad? Ha először, lehet vmi hatóanyagra érzékeny vagy.

Mindenképpen azonnali tisztítás és hűsítés. A kamilla mindig segít.

Örülök, hogy már jobb.

2019. szept. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mi az a felomlott?


Max a sz@r omlik fel a csatornabol

2019. szept. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a borotvazselé volt a ludas. Próbáld meg legközelebb simán szappannal, ha akkor is baj van, a borotvát nem bírja a bőröd. Ha már megtörtént a baj: kamilla, aloe first, popsikenőcs...
2019. okt. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát ! :)

Azóta olyan sima mint a bababőra . Elmúlt teljesen.

A felömlött szót mi felénk a bőrre akkor mondják , ha valamilyen eléggé súlyos irritációd van , ami kis piros pöttyökkel foltokkal jár , kipattogzással amit számodra nem ismert dolog okoz.


A zselé volt a hibás , mégpedig azért mert egy új fajtát vásároltam cien márkát , mert nem volt gilette a boltban , és ürgősen szükségem volt rán, mert nem volt más otthol . Így gondoltam jó lesz ha megveszem , használom most ezt . Mindaddíg gilette -t használtam ami intim területekre volt ajánlva.

Nem gondoltam volna hogy allergiás leszek az újra , de azzal viszont tisztában vagyok hogy rendkívűl érzékeny bőröm van, és direkt aloe verásat vettem ettől a cien márkától. , és mégis irritált.

2019. okt. 3. 12:20
 10/10 anonim ***** válasza:

Legalább már tudod, hogy ez nem jó, hála isten nagyobb baj nem volt. Bár nem értek a borotvazselékhez, nézd meg az összetevőket mindkét zselénél, hátha rájössz, mi volt a ludas, és akkor arra figyelsz.

És legközelebb, ha új kencét vásárolsz (bármit), bőrtesztet végezz előtte! (Különösen, ha hajfestékről van szó.)

2019. okt. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!