Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mit tegyek a szájszag ellen,...

Mit tegyek a szájszag ellen, ha allergiás vagyok a rágóra?

Figyelt kérdés

2019. okt. 6. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Fogorvos tegye rendbe a szádat, használj minőségi cuccokat. Elekrtomos fogkefe, minőségi fogkrém, fogselyem,szájvíz.Ha nem ott a gond,akkor egy gasztroenterológus nézzen meg, hogy pl zár-e rendesen a gyomorszájad.
2019. okt. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A szájszagnak oka van


rossz fog, gyulladt íny, félig kinőtt bölcsességfog körül elhaló íny vagy egyebek. Azt kell megszüntetni!

2019. okt. 7. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Legjobb tudomásom szerint: Ha a fogakkal és a szájhigiénével minden rendben, a gyomor is okozhat kellemetlen szájszagot. (A gyomor nem megfeleő összetételű 'flórája', esetleg patogén elemek a gyomorban) Ha a rágóra 'allergiás' vagy, az is emésztőszervi panaszokra enged következtetni. Nem megfelelő bélflóra? Nem kielégítő emésztőnedvek? (gyomor, hasnyál, epe...) sajnos ilyen problémákkal sokan küszködünk. A felderítésben eleinte te teheted a legtöbbet azáltal, hogy megfigyeled magad. Mikor jelentkeznek tünetek, mivel összefüggésben, mikor, van-e más emésztőszervekkel kapcsolatos egyéb tünet? Kiütés, hasfájás ételek fogyasztása után, 'szoruló' levegő a tüdőben, nehézlégzés, fejfájás bizonyos ételek fogyasztása után stb. Ha a tünetek folyamatosan zavaróak számodra, a megfigyeléseket már közölni lehet az orvossal, aki a legmegfelelőbb vizsgálatokat fogja előirányozni.
2019. okt. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ha rágózok, aftám jön ki. Kísérleteztem már ezzel. Hónapokig nem rágóztam és nem jött ki egy afta sem. Aztán elrágtam egyet és másnap nem kijött egy afta?

Szájszaga mindenkinek van. Reggel amikor fogat mosok, elmúlik, de 10 perc után visszajön, és mivel ""

2019. okt. 9. 22:59
 5/8 A kérdező kommentje:
**Mivel "allergiás" vagyok a rágóra, nem tehetek semmit
2019. okt. 9. 23:00
 6/8 A kérdező kommentje:
Jahh és jók a fogaim.
2019. okt. 9. 23:00
 7/8 anonim ***** válasza:

Helló!


Nem elsősorban a rossz fogak okozzák a rossz szájszagot, hanem a fogágy problémák. Az ételpép be tud rakódni a foggyökökbe, és elindulhat egy fogkövesedés. Ebben örömmel laknak baktériumok, gyulladás alakulhat ki, ez okoz szájszagot.

Bövebben: [link]

2019. okt. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Blenderman ***** válasza:
Mandulakő is okozhat szájszagot.
2019. okt. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!