Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fokhagyma szájszag ellen?

Fokhagyma szájszag ellen?

Figyelt kérdés

Egy betegség miatt nem tudom mosni a fogaim, így van szájszagom is. Próbáltam sokféle szájvizet de egyik se vált be, vagy nem hatottak, vagy nagyon rossz ízük volt. Aztán már kínomban kipróbáltam pár napja reggel egy kisebb gerezd foghagymát szétrágtam, és igaz jött a számból a foghagymaszag, de reggel 8-tól majdnem délig nem éreztem a szájszagom.


Ti mit gondoltok, melyik a rosszabb, a szájszag vagy a fokhagyma?


Illetve egészségügyileg lenne-e bajom napi 3-4 gerezdtől?



2018. máj. 28. 12:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha bírja a gyomrod, bajod nem lesz tõke, de szerintem a fokhagymaszagú száj mèg rosszabb. Próbáld ki, h elrágcsálsz egy kevés petrezselyemlevelet. Az is elveszi a szájszagot, és frissíti a leheletet.
2018. máj. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pontosabban milyen betegseg ha megkerdezhetem?
2018. máj. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy még senki sem tudja, számtalan vizsgálat után semmi eredmény csak a tünetek: Minden végtagom ficamodik, meleg vízben olvad a szőröm/hajam, az összes izmom laza és mindenem ami csak ficamodhat ficamodik is, és ebbe az állkapcsom is beletartozik, plusz ami rosszabb a gégefedőm is szenved, és igazából erre nemtudom milyen szó kell de az is kiakad, ha nagyon hátra hajtom a fejem, vagy valami megnyomja kicsit is kivülről a torkom, esetleg hátranyomódik a nyelvem akkor leblokkol és olyan érzés lesz a torkomban mint ha görcsölne, és ilyenkor vagy nyelni nem bírok vagy levegőt nem kapok. Ilyenkor addig szorongatom az ádámcsutkám körül szó szerint mint ha fojtogatnám magam még nem roppan egy nagyot, mikor roppant egyből elmúlik a görcs, és ezután kapok levegőt vagy tudok nyelni. És az egészben az a legrosszabb hogy 10 ből 9x a levegőt zárja el. Emellett nagyon erős kimerültség is kínoz amire csak tüneti kezelés van, olyanokat kell ennem amiben állati eredetű zselatin van vagy réz és vagy cink. Ha ezeket eszem akkor van erőm, ha nem akkor annyi sem hogy megszólaljak. És ha épp fel vagyok töltődve, és csinálok valamit ami nehéz, pl felemelem a rugónélküli franciaágyam tetejét hogy hozzáférjek az ágyneműtartóhoz akkor ez úgy kimerít mint ha nem ettem volna semmit.
2018. máj. 28. 17:24
 4/8 anonim ***** válasza:
én a helyedben már nem vennék tartós tejet
2018. máj. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ezt az egyik dokitól is megkaptuk már :/ Szüleimnek mondta hogy ne lepődjenek meg ha egy reggel kihülve találnak rám, mert ha álmomban roppan ki fel sem ébredek rá és megfojt.
2018. máj. 28. 20:47
 6/8 A kérdező kommentje:
Amúgy ezt a világoskék negrót szoktam szopogatni, de azsem rendes megoldás, mármint kb negyed óra alatt elmegy a hatása, és semminek sincs jó íze utána még érzem az ízét.
2018. máj. 28. 20:49
 7/8 anonim válasza:

Szia!

Tudom, hogy az eredeti kérdés nem az egészségi állapotod volt, de muszáj leírnom: nekem úgy tűnik, mintha végtelenül ki lenne merülve a vitamin és ásványi anyag készleted. Érdemes lenne megpróbálkozni egy jó arányban összeállított, sokféle anyagot tartalmazó készítménnyel.

Ha csak egy-egy elemet pótolsz, azzal relatív hiány is előállhat, hiszen lehet, hogy a pótolt elem felszívódásához szükséges még valamilyen vitamin vagy ásványi anyag.

Remélem egyébként, hogy mostanra már jobban vagy, megtalálták az orvosok a megoldást.

2019. febr. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Végig olvastam és elég rossz volt vegigolvasni, jobban vagy azóta?
2019. okt. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!