Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szájszag ellen mit tegyek?

Szájszag ellen mit tegyek?

Figyelt kérdés

Apámtól örököltem.

Ám, reggel,este mosok fogat, de akkor is büdös, de nagyon, és már alighanem 1,5-2 méterről is érzik.

13 éves fiú vagyok.

Már a tanár nem is hív ki felelni,mint eddig.

Eseteleg valami vény nélküli gyógyszer?



2018. jan. 31. 17:15
 1/10 anonim ***** válasza:

A fogaid rendben vannak? Mikor nézetted meg fogorvossal?

De lehet hogy a gyomor száj nem zár rendesen azért is ilyen. Vagy még a sok rágózástól is lehet , sokat büfögsz tőle.

2018. jan. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy érzed-e a saját szájszagod? Mert néha attól félek, hogy büdös a szám, ilyenkor belefújok a két összezárt kezembe, de semmi szagot sem érzek. Szóval lehet érezni a saját szájszagunkat?
2018. jan. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Meg kell nyalni a csuklodat, es 5-10 mp mulva szagold meg, onnan tudod, hogy van-e szajszagod.

En mindig tartok magamnal ragot, illetve ne ilyen szr szinezett vizeket igyal, hanem simat.

2018. jan. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az ember a sajátját nem érzi.

Megszokja mert ha veszi a levegőt vagy kifújja , ki ereszti mindig megy az orrába is .

Ezért nem érzi. Vagy is csak akkor ha valami miatt különleges szagú lesz.

2018. jan. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 TappancsMancs ***** válasza:

Az eddigiek vagy megnézheted jól mosod e a fogakat, egész hátul is és közötte is. Meg lehet nézni antibakteriális szájvizet és/vagy fogkrémet is. Esetleg elmenni fogorvoshoz ezzel hogy nézze meg.


vagy

[link]

2018. jan. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írta, rossz fogak is okozhatják, és/vagy gyomorszáj problémák. Tünetileg sokan (mint természetes anyag) esküsznek az almaecetre, olcsó is:


Egy evőkanál almaecetet tesznek egy pohár (2 dl) vízbe, elkeverik, majd kiöblíted a szádat evvel. Le is nyelheted, mert a gyomornak is jót tesz, de csak akkor nyeld le, ha üres a gyomrod.


Nekem az almaecetes verzióval egy gondom van: kissé alkoholszaga van (egyébként is alkohol továbberjesztése az almaecet), tehát nem tudom, pl kocsit vezetni lehet-e utána, és hogyhogy elnyomja a szájszagot, amikor kissé büdi alkoholszagú az almaecet... De sokak szerint tényleg használ. Egy próbát megér.

2018. jan. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Rendesen mosom a fogam.

Nem rágózok.

Rosszak,de kegyetlenül a fogaim. De nem voltak eddig se tömve, se húzva.

2018. febr. 1. 18:02
 8/10 A kérdező kommentje:

Bal,jobb,alul,felül 6-os.

13 éves vagyok, a tanárok kerülnek..

2018. febr. 1. 18:03
 9/10 anonim ***** válasza:

De akkor begyulladhatnak a fogaid. Szerintem ne várj vele, kezeltesd. Főleg amit húzni kell. De ha törött, akkor kérj fogorvostól szájsebészeti beutalót, ott ha jó szakembert fogsz ki, fájdalommentesen kiemeli a törött fogat. Általában még fájdalomcsillapító se fontos, ha el is ment az érzéstelenítő hatása már. Onnantól néhány nap, és nincs többé az a fog, ami begyulladhat.


Ha viszont begyullad, azt hadd ne részletezzem...

Előzd meg a bajt...


A tömésekhez nem szólnék hozzá. Adott tömőanyagra van, aki allergiás és van, aki nem.

2018. febr. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
* Onnantól néhány nap enyhe fájdalom, DE nincs már többé az a fog, ami begyulladhat.
2018. febr. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!