Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Milyen vizsgálatból deríthető...

Milyen vizsgálatból deríthető ki hogy laktóz és/vagy gluténérzékeny vagyok?

Figyelt kérdés

2019. nov. 20. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Allergiavizsgálat.
2019. nov. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Háziorvos ad beutalót?
2019. nov. 20. 22:34
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen , elsőként hozzá kell menned ha van rá lehetőség a laktózt helyben meg is tudja csinálni eg kilégzéses tesztel.
2019. nov. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Laktózt azt kilégzéses teszttel, a glutént azt vérvétellel. Ha pozitív, akkor egy tükrözést csinálnak, majd szövetmintát vesznek és azzal tudják igazolni.

Vagyis felénk így működik. Adókedvezményhez csak a szövettanost fogadják el.

2019. nov. 21. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Laktózra háziorvos ad beutalót, a kilégzéses tesztet nekem a kórházban csinálták. Megiszol egy bögre laktózt, majd 6* 15 percenként fújsz egy műszerbe.. az eredményt ott azonnal megmondják.
2019. nov. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Az életemet gluténérzékenyként éltem úgy, hogy nem tudtam róla.

Amikor a betegség gyanúja felmerült, csináltattam egy vérvételes vizsgálatot, ami szerint NEM VAGYOK gluténérzékeny!

Ezután boldogan bekajáltam főtt búzacsírából, és olyan tüneteket produkáltam, hogy azt hittem nem élem túl.

Ennyit a laboratóriumi vizsgálatról.


Ezt javasolom mindenkinek.

2019. nov. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Nekem nemrég volt gyomor és vastagbél tükrözésem is. Mindkét helyről vettek mintát,ezekből kiderülhet ha bármelyik is van?
2019. nov. 22. 23:08
 8/9 Laci1012 válasza:
Én a genetikai vizsgálatot javaslom a laktózra: [link] a kilégzéses teszt elég kellemetlen, ha tényleg érzékeny vagy.
2019. nov. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

“A genetikai vizsgálat jelezheti a betegség iránti hajlamot, de a betegség fennállását nem igazolja. A tünetmentes beteget csupán a genetikai „szűrővizsgálat” eredménye alapján élethosszig tartó laktózmentes diétára beállítani szakmailag nem megalapozott, hibás gyakorlatnak tekinthető. Jelenleg továbbra is a H2-kilégzési teszt számít aranystandardnak, hiszen a manifeszt betegséget kizárólag ez igazolja.”


Mindenképp a hidrogén kilégzési teszt javasolt!!

Egyébként annyi kellemetlen része van, hogy a laktóz-lötyi nagyon szar ízű, és ha nálad fent áll a tejcukor érzékenység , akkor nagyon valószínű, hogy hasmenésed lesz..

Saját tapasztalatból írom, a vizsgálat során összesen 6-szor kellett fújnom (kilélegeznem), abból a 4-iknél már szólt az orvos, hogy ne mozduljak el a WC mellől.. arra a napra szabadnapot is kértem.

2019. nov. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!