Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Laktóz és gluténérzékeny...

Laktóz és gluténérzékeny lettem. Mit tegyek? Hogyan étkezzek?

Figyelt kérdés

Nem rég derült ki, hogy laktós és glutén érzékeny vagyok... (állandó puffadás, vizesedés, hasmenés, hasi fájdalmak...)

Mit ehetek? Mellette diétáznom is kell mert a pajzsmirigy alulműködésem miatt felszedtem 20 kilót. De tanácstalan vagyok. a településen ahol élek semmi olyan bolt nincs ahol ilyen kajákat kellene vennem. Éjjel-nappal pedig nem tudok csak zöldséget gyümölcsöt és húst enni, mert elájulok.

Segítenétek? Köszönöm.



2015. aug. 25. 15:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a menyem küzd hasonló problémákkal, néhány éve tudta meg, hogy laktóz és glutén érzékeny. Néha látogatóba jönnek hozzám, olyankor úgy főzök, hogy lehetőleg mindenből ehessen, tehát mindannyiunk számára glutén- és laktózmentesen főzök olyankor. Szerencsére az interneten nagyon sok jó receptet lehet találni és az alapanyagok beszerzése is egyre könnyebb. Akár a Tescoban, vagy a Coop boltokban is könnyen lehet számára is fogyasztható dolgokat venni (Tejtermékek, különféle lisztek, ...) Az ún. paleo-termékek is megfelelnek az ilyen problémával küszködőknek, arra is érdemes interneten rákeresni.
2015. aug. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nahát, a paleo is? Ez nagyon hasznos infó volt. Köszönöm szépen!
2015. aug. 25. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!