Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Laktóz intolerancia Vettem be...

Laktóz intolerancia Vettem be mill&joy tablettàt, de mégsem eszem olyat ami tartalmaz laktózt. Lehet ebből valami gond? Mellékhatás, hasfájást stb?

Figyelt kérdés

2019. nov. 22. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz gondod, egy olyan enzimet kapott a szervezeted, aminek benne kellene lennie egyébként is.
2019. nov. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"egy olyan enzimet kapott a szervezeted, aminek benne kellene lennie egyébként is."


Tévedés. Emlősállatok többsége beleértve az emberek többségét is elveszti a laktáz enzimét felnőtt korára. Az az európai kaukázusi ember egyik nagy evolúciós húzása, hogy nálunk az emberek többsége megtartja. Ettől azonban akik laktózintoleránsak nem betegek. Ez kb. olyan mint van akinek szőke a haja másnak meg barna. Mind a két változat egészséges. Ázsiában a felnőtt lakosság több mint 90 százaléka nem bontja a laktózt.

2019. nov. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a tabit akkor kell bevenni, ha tejterméket is fogyasztasz, de egyébként azon kívül, hogy soványabb lesz a pénztárcád semmi bajod nem lesz, ha beveszed, aztán nem eszel tejeset.
2019. nov. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, igazán érdekes dolgokat is megtudtam.


Utolsó válaszoló: egy szem “feleslegesen” bevett tabitól nem lesz szűkebb a tárcám, de köszönöm a te válaszodat!

2019. nov. 22. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!