Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Honnan tudom, hogy penészesedő...

Honnan tudom, hogy penészesedő lakásban hol tart a tüdőm károsodása?

Figyelt kérdés

Egy szuterénben lakom, ahonnan nincs módom elköltözni, mert nincs pénzem drágább albérletre. 2 évig semmi baj nem volt de nyilvánvaló az egykori 20 éves szigetelés, meg hiper-szuper belső falréteg, mert lett bele rakva valami lélegző réteg, szóval bizonyára kezd elöregedni.

Ha "rátolok" a falra egy szekrényt, pár hét alatt sárgás büdös felrakódás lesz rajta, amit ecettel, hipóval szedek le. Jól szellőző helyeken is átüt a falon néhány helyen elszíneződés.

Úgy mondom, láthatóan sehol nincs zöld vagy fekete csúnya penész, de a levegő párás, vizes, a falak tartalmaznak vizet, mert amint bekerül valami a fal mellé, azonnal sárgul.

Sok, tényleg sok ablakos szellőztetés ellenére, tekercsbe rakott szőnyeg alja bepenészedett a sarokban, az tényleg fekete volt. Aztán ha ágy alá padlóra rakok karton dobozt, az ugye "megszívja magát" és bepenészedett az összes cipőm, az is igazi penész volt. Persze a padló nagyon hideg, a szobában meg azért fűtünk rendesen, szóval lehet ott úgy nagy a hőmérséklet különbség és azért volt.


Én nem vagyok még aszthmás, sem más légúti dolog nincs de például 2 különböző ember is akik aszthmásak voltak, ők szinte fulladtak fél óra után szóval valami ott azért lebeg.

Tények:

1) Nem tudok venni 60 ezerért páramentesítő készüléket.

2)Nem tudok többet szellőztetni, maximálisan van nyáron, télen meg azért fázunk egy pont után, annyit nem lehet szellőztetni.


KÉRDÉSEM:

Fogad-e az orvos olyan indokkal, hogy tök egészséges vagyok, de kíváncsi vagyok a tüdőm romlására.


Ezt milyen vizsgálattal csinálja?



2019. nov. 28. 18:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Tüdőgyógyászatra kell beutaló.

De ha egészséges vagy akkor nem kell semmilyen vizsgálat. Ha romlik a tüdőd, azt észreveszed.

Én évekig éltem, aludtam full penészes szobában, köhögök, időnként nehéznek érzem a légzésem és krákogok folyton, és letudott egy köptetővel az idióta. Na szerinted neked mennyi esélyed van továbbjutni egészségesen?

2019. nov. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy hétköznapi tüdőszűrés már kimutathat bizonyos elváltozásokat. Ha itt valami gyanús, tovább küldenek tüdőgondozóba, ahol végezhetnek légzésfunkciós vizsgálatot, vagy szükség esetén kérhetnek CT-t.

[link]

2019. nov. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Feltételezem, hogy gumitömítéssel ellátott fa, vagy műanyag ablakaid vannak.Nem kell együtt élned a penésszel. A németeknél van egy előírás, ami a penészesedés ellen védő szellőzés mértékét és annak megvalósítását írja elő. A lényege az, hogy folyamatosan kell egy minimális szellőzést biztosítani. Ezt rejtett ablak falc szellőzőkel oldják meg, ezek nem látszódnak, utólag is könnyen és roncsolás nélkül építhetők be az ablakba, a tok és a szárny közötti térbe. A szellőzés huzatmentesen zajlik bezárt ablak mellett is! Észre sem veszed! Olvass után, írd be a keresőbe: rejtett ablak falc szellőző. Ha nincs beázás, csőrepedés szép lassan kiszáradnak majd a falak és elbúcsúzhatsz a penésztől.
2019. nov. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ezek alapján bizonyára nálam még nem alakult ki semmi, mert nincs érezhető tünetem. De azért bepróbálkozom majd.


Igen, műanyag ablkakaim vannak, de mindig vagy csak behajtom őket, vagy fél állásba zárom rá és húzok rajta egyet magam felé, tehát minimális teret adok. Figyelek rá, hogy ne legyen hermetikusan lezárva a szoba. Köszi, utána nézek a rejtett szellőzőnek!

2019. dec. 4. 02:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!