Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lehetek alkoholallergiás?

Lehetek alkoholallergiás?

Figyelt kérdés
Legutóbb ittam és kipirosodott az arcom meg nagyon meleg volt, szédültem, fájt a fejem, másnap ment a hasam, de nem hánytam. Kiütéseim is lettek de azok voltak is. 2 korty pálinka, kb 5-6 vodka, 1 somersby. Nagyon köhögtem és fájt a tüdőm. Kb 1 óra múlva kijózanodtam. Aludtam egyet és mikor felkeltem jól voltam, de utána pár óra múlva megint szédültem, hányingerem volt, fájt a gyomrom. Ezek a tünetek normálisak vagy valami allergiás reakció okozhatta?
2019. dec. 21. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, különösen a kevés alkoholtól való kipirulás jelzi ezt. Ilyenkor a máj nem tolerálja az alkoholt -ne igyál!

[link]

"Az emberek nagy része képes rá, hogy lebontsa az acetaldehidet, de néhány embernek hiányzik az ehhez szükséges enzim a szervezetéből."

[link]

2019. dec. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Legutóbbi bulin sűrűn kellett wcre mennem és minden alkalommal megmostam az arcom hideg vízzel. Olyan meleg volt mint ha lázas lennék. De ekkor már azért ittam sokmindent. 1 somersbyvel kezdtem és akkor még ez nem volt csak a fejem fájt. Így szilveszter közeledtével szeretnék inni, hogyan csináljam? Esetleg ha nem foglalkozok vele lehet bajom?
2019. dec. 21. 22:13
 3/4 A kérdező kommentje:

És amúgy sajnos nagyon hajlamos vagyok a kipirosodásra. Elég ha 20 percig folyamatosan takarítok, vagy dolgozat előtt izgulok vagy nagyon sokáig folyamatosan írok. Volt hogy be is lázasodtam már. Ezért gondoltam hogy ez is ilyen.

Ja és azt kifelejtettem hogy olyan volt mintha nehezebben kapnék levegőt de utána olvastam és a tünetek között szerepelt, ezért úgy gondoltam csak beképzelem, most is úgy érzem pedig most nem ittam. És régebben voltam orvosnál is sokáig, rengeteg vizsgálaton vagyok túl, és kiderült hogy pszichés alapon volt a nehézlégzés. És amúgy a többiek is kipirulnak. Még nem ittam nagyon 17 vagyok. És legalább egyszer szeretném úgy igazából kipróbálni. És csak biztosra akarok menni hogy nem lehet olyan komoly bajom.

2019. dec. 21. 22:23
 4/4 anonim ***** válasza:
Már bocsi, de 17 évesen ennyit inni, nem vagy semmi. Ne csodálkozz majd, ha a lányok és a komoly kapcsolatok messzire el fognak kerülni.
2020. jan. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!