Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mire lehetek allergiás?

Mire lehetek allergiás?

Figyelt kérdés

A tüneteim. Pillanatok alatt bedugult, viszkető orr, nagyon sok orr váladék, vagyis percenként fújom kb, vagy gyakrabban és rengeteget. A szemem is könnyes lesz tőle sokszor, néha már kaparni tudnám az arcomat.

Igen, voltam allergológusnál néhány éve mikor kijött. A válasz az hogy nem tudják, hiába nézték meg, nem jött ki semmi releváns, bár tervezek újra elmenni, most csak ötleteket várok, esetleg allergia gyógyszer tippeket. Azóta, hogy allergis vagyok Cetirizint szedek, de már nem érzem, hogy hatna.

És ami nagyon fontos, télen is nyáron is folyton kijön. Melegben és hidegben is, odakinn és idebenn is, itt Magyarországon, de akár Németországban is kijön, vagy Horvátban, ugye gondolom ott valmennyire más a növényzet. nektek volt már ilyen, mire volttaok allergiásak? Azt sem tudom mit kellene kerülnöm.


2020. febr. 27. 15:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha MINDENHOL és MINDENKOR elöjön, akkor valami olyan, amit mindig használsz: mosószer, öblítö, arckrém, fogkrém, szappan, tusfürdö, tisztítószer vagy más mindennapos dolog, esetleg valamelyik ruhaalapanyag, vagy ékszer - ezek közt kellene megkeresni, mi az, ami kiváltja.
2020. febr. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tisztító és mosószereket/öblítőt már mindent cseréltem illatmentesre. Ha más tusfürdőjét, fogkrémjét használom, akkor is előjön, meg váltogatom is őket. Például erős szagokra általában előjön. Tehát, ha megérzek egy erős parfümöt, vagy akár egy virágba beleszagolok, konkrétan 1 perc alatt elő tud jönni az allergiám, ha meg elöl van, akkor felerősíti a tüneteket. De ez sem mindig így működik, tehát nem jön elő tőle szabályszerűen, csak sokszor előfordul. De van hogy 3-4 napig semmi, és aztán csak fekszek az ágyamban este, vagy reggel épp felébredek és bumm, semmi levegőt nem kapok, az orrom meg tele, és tüsszögök egyfolytában. :D Szóval abszolút nem értem.
2020. febr. 27. 16:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem csak az illatokkal lehet probléma, hanem pl. magával a mosópor - vagy egyéb - hatóanyagával, illetve rengeteg egyébbel.

Amit javasolni tudok, hogy vezess naplót, amive beírod, hogy mikor mit használtál: mosópor, deo, kozmetikum, szappan, sampon, milye ruhák voltak rajtad: a fehérnemütöl a kabátig minden, mit ettél, mit ittál, merre jártál és mikor lett problémád, illetve mennyire erösen - idövel van esély arra, hogy kiderül, mi az, ami többször elöfordul.

Néha ugyanis egész apró dolog is lehet, amire senki nem gondol, vagy két-három valami együtt okozza.

2020. febr. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!