Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A teljes kiőrlésű búza lisztre...

A teljes kiőrlésű búza lisztre lehetek-e allergiás? Kenyeret sütök otthon és 1/3 a teljes kiőrlésű búzaliszt és 2/3 sima BL55-ös, és friss élesztővel készül. Amit kenyérsütőgépben sütöttem attól nem voltam kiütéses. Nagy piros pattanásszerű kiütések.

Figyelt kérdés
2011. márc. 7. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, de valami adalékra lehetsz allergiás.
2011. márc. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak vizet és sót teszek még bele és olíva olajjal kenem ki az edényt.A lisztben lenne adalék anyag?
2011. márc. 7. 21:08
 3/7 anonim ***** válasza:

Na hagy világosítsalak fel, te is lisztérzékeny vagy, mint én!!!! Nálam ez 26-27 éves koromra jött ki, "tetőzött"

A tünetek: 1. a legfeltűnőbb jele a krónikus fáradtság, főleg, ha a vérképed is jó, nincs vashiány

2. a has, belek gyakran kemények, puffadtak

3. kiütéses bőr, a herpeszhez hasonló, vörös kiütések, ez hol fáj, hol viszket. Rajtam kb, úgy 50-60 db volt folyamatosan, nagyobbak, de volt, hogy több, mint 100....ezeket ha megnyomod, a legtöbbször kemények, de van, hogy váladék jön belöle, átlátszó, színtelen, de csak kevesebb, és eléggé fáj, ha nyomkorászod

4. a fáradékonyság mellett rossz közérzet,depresszióhoz hasonló levertség és hangulatingazdozás.....bizony, ha már súlyosabb a helyzet!


Ajánlom a gluténmentes étrendet, próbáld ki 2 hétre, ha 2 hét alatt tökéletesen rendbejössz, akkor ezt a diétát kell megtartani, szigorúan.....tudom, sok lemondással jár és több pénzbe kerül, de az egészséged és a jó közérzeted megér ennyit.....

2011. márc. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 gliadin válasza:
Több mint valószínü hogy a gabonában található gliadin nevü fehérjére vagy érzékeny, A kiütés neve Duhring.Minden képp keress fel egy gasztroentorologust. ez nem játék!!További hasznos dolgot találsz:www.liszterzekenyseg.in weboldalon-.
2011. márc. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Az apukám barátnőjének az anyukája a lisztre allergiás úgyhogy lehet.
2011. márc. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Sziasztok..én mai napon voltam allergia vizsgálaton..és meglepődtem..teljes kiőrlésü buzalisztre 4 keresztesen vagyok allergiás...nagyon nagy piros folt volt a allergiavizsgálatnál ahelyén..észrevettem mostanába nagyon sokat fogyasztottam...és az arcomon kijött sok sok apró pötty..))) de nem tudtam miért..de nem pattanás..mert kinyomni nem lehet őket..)emellett kiderült még sok más allergiám)sőt az allergológus mondta hogy nem is annyira egészséges a teljes kiőrlésü dolgok mint ahogyan azt állitják..
2012. jún. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehetsz. Bármi lehet allergiásnak lenni, bármikor. Ha egyik kenyértől kiütéses vagy, a másiktól meg nem, és ha egyébként a lisztes ételek nem okoznak problémát, nem vagy gluténérzékeny. Nem is értem, miért kell mindjárt ezzel jönni ész nélkül. A kérdező világosan megírta, hogy a kenyérsütőgépes kenyértől nem volt baja. Akkor nem lehet gluténérzékeny, mert a gép nem eszi ki a glutént a kenyérből. Vili?


Mellesleg nem "hagy", hanem hadd (2 d-vel!), ezt 27 évesen már jobban kéne tudni, mint látatlanban gluténérzékenységet diagnosztizálni.

2012. jún. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!