Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mi a különbség a glutén...

Mi a különbség a glutén intolerancia ill. glutén érzékenység között?

Figyelt kérdés
Nemrég volt egy étel-intolerancia vizsgálatom. A gluténra vonatkozó határok 0 és 7,5 U/ml közt a normális, nekem 61-es érték jött ki.

2020. márc. 11. 09:58
 1/9 anonim ***** válasza:
34%
Az egyik ha véletlenül lisztet eszik csak rosszúl lesz , a másikra ha a bőrét liszt éri már attól baja lehet. Röviden ennyi de inkább beszélj egy dietetikussal.
2020. márc. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Az étel intolerancia teszt nem megbízható vizsgálat, sokszor épp azokra az élelmiszerekre ad pozitív eredményt, amiket gyakran fogyasztasz, amihez hozzá van szokva a szervezeted.

Gasztroenterológusnál kell kivizsgáltatni a gluténérzékenységet. Egyrészt vérből vizsgálják a glutén elleni antitesteket, másrészt szükség lehet gyomortükrözésre. Nyilván csak akkor, ha beleegyezel a vizsgálatba. Nagyon fontos, hogy amíg nem mutatták ki a gluténérzékenységet, addig ne diétázz, legalábbis ne iktasd ki teljesen a glutént, mert nem fogják tudni kimutatni. Ritkán előfordul, hogy a negatív laboreredmény ellenére is fennáll a gluténérzékenység. Tehát a tünetek is mérvadóak lehetnek ilyen esetben.

(egy dietetikus)

2020. márc. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

#2


Gasztróban a glutén ellen termelt antitestet szintén IgG / IgA teszt alapján nézik meg, nem? Mármint első körben a vérteszten.

Én legalábbis úgy tudom, hogy IgA de lehet valakinek az nem mutatja ki, ezért aztán IgG-ből is megnézik. A magánlaborokban elvégzett tesztek is e két komponens alapján nézik meg, nem?

2020. aug. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kérdező egyébként az intolerancia, az az ételérzékenység.

Az allergia és az intolerancia ami különbözik egymástól. Előbbit IgE tesztből nézik, utóbbit IgG-ből és előtte nem szabad diétázni!

Nem tudom elírtad-e, de a tiéd igen magas értéknek tűnik, de mindenképp értékeld ki egy ehhez értő orvossal. Jó egészséget kívánok neked!

2020. aug. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem írtam el (sajnos) a mért értékeket. Sok éven át jártam orvosokhoz a folyamatos hasi problémáim miatt, de úgy vettem észre, nem vettek komolyan, mert úgymond fiatal vagyok én ezekhez a betegségekhez... Aug utolsó hetében lesz a gyomortukrozes- magán helyen- és okosabbak leszünk...
2020. aug. 16. 17:12
 6/9 anonim ***** válasza:
Na azt jól teszed az tuti megmutatja mi van! Szegényem évek óta szenvedsz már, az nagyon rossz.. milyen panaszaid vannak egyébként, mik a tünetek? Érzékenységhez nem lehet túl fiatal valaki, sőt én úgy veszem észre hogy a mi korosztályunk (20-asok+tinédzserek) betegsége.
2020. aug. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Írok privátban...
2020. aug. 17. 17:44
 8/9 anonim ***** válasza:

A gyomortükrözés nem fogja feltárni a valós problémát, az ugyanis a beleidben van. Úgy hívják; lyukas (alias áteresztő, vagy szivárgó) bél szindróma, amit elsősorban a glutén, s a nem megfelelő táplálkozás nyomán felborult bélflóra okoz. Az orvosi protokoll jelen pillanatban nem foglalkozik vele, s a mai dokik nem is tanultak róla az egyetemen. Az én háziorvosom is tőlem hallott először erről, de becsületére legyen mondva, utánajárt a dolgoknak, s mire legközelebb mentem, többet tudott a témáról, mint én.

Ennek a lyukas bél szindrómának a következménye egyébként a ma gombamód szaporodó mentális és autoimmun gebasz is.

2020. aug. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásodat. Megvolt a gyomortukrozes, valóban nem volt semmi eltérés. Egy korábbi vizsgálaton a dao szintet is megnézték, mely nekem határérték alatti, tehát hisztamin - intolerancia az ami nekem van. Kerülnöm kell a magas hisztamin tartalmú ételeket, italokat, ill. a gabonaféléket, melyre extrém módon intoleráns a szervezetem. De utóbbi nem minősül glutenerzékenysegnek. Am 3 hét múlva lesz eredménye a szovettannak is, amit a vekonybelbol vettek... Nem könnyű az élet. Utolsó: Az általad írtakra rakeresek, köszönöm, hogy leírtad.
2020. aug. 28. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!