Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Pollenallergia ellen tudtok...

Pollenallergia ellen tudtok ajánlani bevált alternatív gyógymódot?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon sok gyógyszert kipróbáltam már, de egyiket se bírja a gyomrom, illetve volt, amelyik fejfájást okozott mellékhatásként.

Több dologra is allergiás vagyok, elsősorban parlagfű, feketeüröm, pázsitfű félék, valamint egy kültéri allergén gomba, ami gyakorlatilag egész évben van. Asszem beltérben is előfordul.

Több, mint fél évig olyan erős tüneteim szoktak lenni, amikre a helyileg alkalmazható szerek (orrspray, szemcsepp, inhalátor) nagyon kevésnek bizonyulnak.

Segítsetek, bármilyen gyógymód, diéta, tipp, ötlet jöhet.



2020. márc. 14. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Pl. egy jó pszichológust, aki segít megkeresni az okot.
2020. márc. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nincs rá semmilyen alternatív szer.


A levo-cetirizin vagy a Lendin pl? 4. Gen antihisztaminok... ezt se bírja a gyomrod?

Ilyenről még nem hallottam. Szinte semmi mellékhatást nem okoznak, mint anno a Claritine.

2020. márc. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az összes cetrizin típusú gyógyszertől fáj a fejem. Tavaly a lendint szedtem, csak fél tablettát naponta. Iszonyú sok lett tőle a savam, fájt a gyomrom, talán még fekélyem is lett. Úgy, hogy gyomorvédő gyógyszert is szedtem mellé (savcsökkentőt, ami a fekélyt gyógyítja). Utána még hónapokig kellett szednem, hogy úgy ahogy helyrejöjjön. Még mindig nem vagyok teljesen jól azóta se.

Még legjobban a jó öreg claritine-t bírom. De annak is vannak mellékhatásai, főhatása meg nem sok.

2020. márc. 14. 21:26
 4/9 anonim ***** válasza:

Nincs alternatív szer!


Az immunterápiáról hallottál már?? Érdemes utánanézni.

2020. márc. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Sajnálom :(


Ilyen durva mellékhatásról soha életemben nem hallottam még.


Ami működött:

Elmentem allergológiára és kaptam egy konkrét asztma gyógyszert a fulladásra. Így Ventolint nyáron minimálisan kellett használnom.


A szénanáthámra pedig egy kis koncentrációjú szteroidos orrsprayt.


Ez a két cucc kb elmúlasztotta a nyári allergiámat. Nekem a Lendin nem sok vizet zavart.

2020. márc. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Amúgy a szteroidos orrcsepp se használt?


Az működni szokott.

2020. márc. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Immunterápia szóba került az orvosommal, de közben nyugdíjba ment, és nem tudom, mikor és melyik allergénre kéne csinálni. A gombára mutatták ki a legerősebb allergiát, de azt mondta, arra nem nagyon szokott működni az immunterápia. Teljesen elölről kezdeni egy magánorvossal egy vagyon lenne, nincs annyi pénzem, örülök, ha magát a terápiát ki tudnám fizetni.
2020. márc. 14. 21:36
 8/9 A kérdező kommentje:

#5

Milyen asztma gyógyszert kaptál? Mondjuk én állítólag nem vagyok asztmás, de köhögni, fulladni szoktam nyáron.

2020. márc. 14. 21:38
 9/9 anonim válasza:
25 év tapasztalat után csak annyit tudok mondani,hogy szteroid tartalmu gyogyszerek amik enyhitik a tüneteket.
2020. aug. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!