Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Orbáncfű, citromfű tea bevált...

Orbáncfű, citromfű tea bevált valakinek?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék szintetikus gyógyszert szedni, ha nem muszáj. Nem voltam orvosnál, csak internetes teszteket töltöttem ki, ami szerint közepesen súlyos depresszióm van. Kb 1 éve kezdődőtt, de csak szeptember óta mondanám komolyabbnak. Most kb 3 hete úgy érzem mintha kezdenék kijönni belőle, de félek hogy csak átmeneti a jobb hangulatom. Nemsokára elmegyek egy pszichológushoz. Pszichiáterhez viszont nem szeretnék. Ezért gondoltam hogy valami természetes megoldást keresek. Hallottam a remotive nevű vény nélküli gyógyszerről, illetve gyógynövényes teákról. Ha valakinek van tapasztalata kérem írja le. Melyik vált be, milyen mennyiséget alkalmazott, nem álmosítanak-e stb. Azt meg hozzátenném hogy nagyon szélsőséges hangulatingadozásaim vannak és gyakran vagyok ideges.

2019. márc. 10. 20:36
 1/8 Metionin ***** válasza:
100%
Citromfű bevált, napi 1 bögrével (kb. 4 dl) ittam meg. Barátom az orbáncfüvet alkalmazza sikeresen, neki is hat, én azt nem ihatom fogamzásgátló miatt. A lényeg hogy ezek nem azonnal hatnak hanem pár hét rendszeres alkalmazás után veszi észre az ember a hatást.
2019. márc. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
az orbáncfűhöz azért annyit hozzáfűznék, hogy nem úgy hat ahogy a legtöbb ember elképzeli. az orbáncfű két fő hatóanyaga a hypericin és hyperforin. mindkettő SSRI-nek számít, vagyis 4-6 hét folyamatos használat után kezd csak el hatni. az ajánlott mennyiség 3X300 mg min. 0,3 % hypericin és / vagy 0,2 % hyperofin tartalmú kivonat. Magyarországon nem tudsz ilyet venni, a kivonat amit egy bioboltban megveszel az csak gagyi, a tea pedig konkrétan semmit nem ér, csak placebo. együdüli kivételek a gyógyszertában kapható dr. böhm és remotiv készítmények ezek valóban kivonatok viszont nem érik el a 0,3 %-os koncentrációt olyan 0,15-20 között vannak. ezekből nem elég napi 1000 mg, inább 1200-at érdemes bevenni így elég drágán jössz ki a végén.. jobban jársz ha külföldről rendelsz. akár ebay, csak ne kínából
2019. márc. 11. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. És ha teában vinném be azt a mennyiséget az nem jönne ki olcsóbban? Vagy bàrmi egyéb tanácsot szívesen fogadok, hogy mi lenne jó...

Illetve úgy tudom hogy ezek a készítmények álmosítanak. Elég sok koffeint fogyasztok, nem tudom befolyásolja-e egymást.

2019. márc. 12. 18:51
 4/8 anonim ***** válasza:

teavál nem érdemes kísérletezni mert nehéz kimérni pontosan, valamint gyártóként változik a hatóanyagtartalom, ami nincs feltüntetve a csomagoláson. a remotiv amit említéttel jó cucc csak elég drága.. a havi adag kb 12 ezer. egy nap 3 X kell bevenni az 500 mg-os kiszerelésból. a dr. böhm valamivel olcsóbb de abból akár 4-et is be kell venni egy nap szóval majdnem ugyanott vagy. könnyen fel lehet sülni egyébként az orbáncfű készítményekkel, itt van erről egy cikk : [link]

az orbáncfű antidepresszáns vagyis hormonálisan hat, tehát nem álmosít.

citromfű, valerian stb: ezek nyugtatók, általában valamilyen agyi receptort aktiválnak be. természetesen ezek elálmosítanak. teljesen más a kettőnek a hatásmechanizmusa

2019. márc. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a kimerítő választ! :)
2019. márc. 13. 06:43
 6/8 anonim ***** válasza:
13%
Felejtsd el. Meg a koffeint is. Inkább sportolj az jó lesz mindenre. A depresszió fél év alatt magától is elmúlik. Nem betegség.
2019. ápr. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%
6-os: ez egy nobel díjas felfedezés! úgy látszik jobban tudod te mint az a sok ezer pszichológus/terapeuta/kutató akik ennek szentelték az életüket, egyetemen tanultak róla, majd ezt kutatták, tanulmányozták hosszú éveken keresztül, miközben sok száz depressziós beteg ment át a kezük alatt. de mindhiába.. mert megjelentél te és lerántottad a leplet a nagy átverésről!! köszönjük, hogy vagy nekünk.. és milyen egyszerű a megoldás, csak néha kocogni kell egy kicsit és megoldódik minden probléma ;) hogy erre hogy nem gondolt senki..
2019. ápr. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Szia. Nekem a citromfű tea vált be. Olykor ha feszült vagyok, este 2 filtert teszek bele egy nagyobb pohárba és úgy alszok, mint aki napok óta nem aludt.Másnap teljesen nyugodt vagyok. Természetesen melegen kell inni, és a lila csomagolású, a NATURLAND félét ajánlom,mert az erősebb mint a patikai változat.
2019. ápr. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!