Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Allergia, ekcéma vagy csípés?

Allergia, ekcéma vagy csípés?

Figyelt kérdés

Körülbelül 5-6 napja vettem észre magamon először pár rózsaszín kiütést, ami nem csak folt hanem a nagyobbak ki is emelkednek valamennyire. Leginkább az oldalamon vannak, de egy-kettő van a hasamnál is vagy a derekam környékén. Nagyjából 20-25 darab. Nagyon ritkán érzem csak hogy viszket, inkább akkor ha hozzányúlok, de akkor se sokáig..

Tudtommal nem vagyok allergiás semmilyen ételre, és eddig mosószerre se voltam allergiás. Valamilyen mosókapszulát használt párszor anyám, de már több mint 1 hete nem, szóval csak elkellett volna múlnia, ha attól lett volna, ráadásul nem csak ott jöttek volna elő, ahol.. Viszont nem igazán akar elmúlni..

Van egy kutyánk, aki sajnálatos módon bőr beteg.. Eléggé..

Az lehetséges lenne, hogy az kissé fertőz és akár ezt válthatta ki nálam?

Vagy lehet ekcéma? De az gondolom viszketne.

Valaminek a csípése?

Bármi ötlet?



2020. ápr. 4. 12:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem mindegy hol van, hogy helyezkednek el (elszórtan, vagy "fürtben" egy testrészen), mekkorák, ezt látni kellene, bármi lehet. Ekcéma, csípés, de akár övsömör is!
2020. ápr. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha ekcéma akkor fürdés után erősen kivörösödik.Illetve szárazabb ott a bőr.Próbáld ki rá a bepanthen sensiderm nevű készítményt, ha 3 -4 nap alatt nem múlik el akkor az valami más lesz.
2020. ápr. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak: Elszórtan helyezkednek el és egészen kicsitől maximum 1 centi a nagysága.
2020. ápr. 5. 00:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!