Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Gullón fibre kekszet ehetek...

Gullón fibre kekszet ehetek ha laktozerzekeny vagyok? Nyomokban tartalmaz tejet az számít?

Figyelt kérdés
2020. jan. 4. 15:48
 1/4 anonim ***** válasza:

A "nyomokban tartalmazhat" azt jelenti, hogy az összetevőkben nincs, de olyan üzemben, és gyártósoron készült, ahol tejet is felhasználnak.

Egyébként meg dobj be (rágj el) előtte a Lakáz tablettát, és nem lesz baj.

2020. jan. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Pont, hogy le akarom csökkenteni a tabletta szedését mert majdnem mindennap szedem.
2020. jan. 5. 13:18
 3/4 Laylah ***** válasza:

Kérdező, nem tudom, te hogy vagy vele, de az én szervezetem ugyanúgy megsínyli a laktáz fölösleges beszedését, mint a hiányát szükség esetén. Mindenkinél más a tolerancia mértéke, tehát nekem sajtokhoz vagy kevéske joghurthoz, joghurtos szószokhoz (ha mértékkel fogyasztom) nem kell a tabletta. Kísérletezd ki, hogy nálad hol van ez a határ, mi fér még bele és mi nem. Ha abszolút semmi nem mehet, akkor marad a tabletta, meg, hogy csökkented a megevett tejtermékek mennyiségét. Nem hiszem, hogy nem tudsz túlélni egy napot úgy, hogy nem eszel/iszol tejterméket, ráadásul olyat, aminek nincs laktózmentes verziója.

A "nyomokban tartalmazhat" részt mindig hagyd figyelmen kívül, teljesen felesleges tablettát bevenned rá. Az azok miatt van feltüntetve, akik allergiásak és akár bele is halhatnak mondjuk egy szelet csokiba, mert pl. mogyoró került bele. Mi nem allergiásak vagyunk, csak érzékenyek, ami azt jelenti, hogy az esetek 99,99%-ában nem fog történni semmi, a maradékban meg talán puffadnánk egy kicsit.

2020. jan. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi :) Nálam most nyáron derült ki, hogy az vagyok de kb 3eve mindennap híg a székletem. Más bajom nincs akkor se ha tejterméket fogyasztok tehát olyan mintha nem lennék laktózerzekeny de ha nem eszek tejterméket akkor is híg a székletem. Olyan mintha hasmenésem lenne amúgy de naponta csak 1x.
2020. jan. 13. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!