Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Allergiától köhöghetek?...

Allergiától köhöghetek? Megőrülök.

Figyelt kérdés
Egy ideje fennáll nálam az alleriga szezon, orrdugulás, stb. De viszont mellette olyan szárazköhögésem van, mint egy tüdőbajosnak és mindennap csak ÉJSZAKA!! jön elő. Megőrülök.

2020. ápr. 18. 23:33
 1/9 anonim ***** válasza:
12%

nem

koronavírustól igen

2020. ápr. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy igen.
2020. ápr. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

De meg mennyire. En par eve egy hetekig tarto, mulhatatlan es szaraz kohogessel vegul a tudogyogyasznal kotottem aki, aki vidaman kozolte, hogy na, akkor most mar nemcsak allergiam van, hanem enyhe allergias asztmam is.


Inhalator + horgotagito oldat, 1-2 het alatt normalizalodott a helyzet.

2020. ápr. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Okozhatja az allergia is, főleg ha pl. porra is allergiás vagy ami a lakásban az ágy alatt is jelen lehet.

Penészmentes a ház?


Lehet hogy az allergia miatt hátsó garatfali csorgás ingerel köhögésre.


Éjszakai köhögést még reflux is okozhat, van olyan, hogy a tipikus tünetek hiányoznak, de a légutakat ingerli a savgőz.


Rengeteg mindentől lehet köhögni.

2020. ápr. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az allergiás asztma minden esetben hörgőszűkülettel jár, tehát érzed hogy fulladsz. Nehezen tudod beszívni és kifújni a levegő. Sípol a tüdőd. Ez nagyon különbözik a száraz köhögéstől, persze eleinte próbálsz köhögni, de nem segít.


Száraz köhögés kevésbé jellemző az allergiára... tényleg max a lecsorgás...de azon nem segít a Ventolin. Mert az hörgőtágító.

2020. ápr. 19. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Refluxos vagyok, azt elfelejtettem mondani. De nem hittem volna, hogy a refluxtól ennyire lehet köhögni.
2020. ápr. 19. 10:06
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor az lesz az. 100%. Mert fekszel és csak akkor jelentkezik.


Allergia nem igazán ilyen. Allergiás asztmám van és az inkább nappal aktívabb, vagy hajnalban attól függően mennyi a pollenszint.


Ha erős mondjuk júliusban, akkor éjjel nappal kellett nyomni az evohalert.

2020. ápr. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én már a koronától kezdve mindenre gondoltam🤦🏾‍♀️ Ma reggel is köhécseltem, dugul az orrom is, és már a sok köhögéstől fáj a hátam, a tüdőm.
2020. ápr. 19. 10:31
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet... de ha nincs lázad, és fulladás (nehézlégzés, sípoló tüdő) akkor nincs miért aggódni.


Viszont háziorvostól kellene kérni Ventolin Evohalert és allergiagyógyszert ha nincs.

2020. ápr. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!