Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Szerintetek ez lehet lisztérzé...

Szerintetek ez lehet lisztérzékenység?

Figyelt kérdés

Eléggé bevagyok már évek óta gázosodva. Szinte kaja után percenként kell finganom amely elég büdös gázzal jár. Továbbá azt szoktam észrevenni, hogy ha egy szobába bent vagyok és be van csukva ajtó, ablak akkor majd meg lehet bent fulladni a bűztől. Olyankor nem azért van mert fingok hanem mintha a testnyílásaimból jönnének ki furcsa szagot elárasztó gázok. Tehát nem fingszag hanem valami másra emlékeztető bűz. Reggelre szó szerint megfullad aki belép a szobámba. Nagyon sokáig hittem és reméltem azt, hogy nem belőlem árad hanem a kukából/szennyesből de eltávolítottam mindent és ugyanúgy jelen van a szag. Leginkább akkor érzem durván én is amikor nézek valamit és elkap a röhögőgörcs. Olyan mintha tényleg az orromból kipumpált levegő adna ki ilyen bűzt. El nem tudom képzelni...

Ez lehet lisztérzékenység? Anyám azt állítja, hogy tuti az vagyok. Ő is az egyébként. De én félek kivizsgáltatni mert nem tudnék úgy élni. Hiányozna a meki meg a rendelt pizza, chio, stb... :D

Szoktam tisztálkodni megfelelően mielőtt valaki ezzel jönne. A durva az, hogy napközbe amikor oda vagyok valahova (pl iskola) nem jön tőlem ilyen szag mert ölelkeztem már össze lánnyal például, de abszolút nem panaszkodott.... Ráadásul sokan közelembe jönnek, senki sem kap az orrához vagy kezd el öklendezni. Zárt légtérben, zárt ajtóknál jellemző ez csak és a legdurvábban este jelentkezik.



2020. ápr. 23. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Pár napig kibírod ezeknélkülba kaják nélkül. Teszteld hogy ha nem eszel liszteset akkor is van e ilyen szag. Ha nincs akkor tényleg az vagy. Egyébként lehet csinálni gluténmentes pizzát is és a mekinek is van gluténmentes hambija. Meg egyszer kétszer belefér csaló nap úgyse eszel minden nap ilyeneket gondolom
2020. ápr. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1 Persze, ez havi 1-2 max 3 alkalmat tesz ki :D

Azért annyira durván nem vagyok ráfüggve, de néha van amikor jól esik.

Rendben, kipróbálom akkor ezt, de az a gond, hogy egy héten egy nap biztosan van amikor nem főzünk gluténmentesen mivel anyám munka miatt egész nap nincs itthon. Mikor itthon van, főzünk mert ő neki is enni kell valamit...

2020. ápr. 23. 19:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet az igen.

"De én félek kivizsgáltatni mert nem tudnék úgy élni. Hiányozna a meki meg a rendelt pizza, chio, stb... :D"

Ha nem vizsgáltatod ki és az vagy az szövődményekkel fog járni, nem éppen egy veszélytelen kis betegség hanem elég komolyan kell venni.

Mekiben és rendelt pizzából is van gluténmentes ne aggódj :)

2020. ápr. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3 Kicsit tartok is tőle, igen...

Épp tegnap beszéltem anyámnak egy volt kollégájával akivel együtt dolgozott mikor diagnosztizálták nála a lisztérzékenységet és ő mesélte, hogy azt hitte mindenki, hogy anyámat elveszítik mert nagyon beteg volt. Annyi csavar volt állítólag benne, hogy 3 helyről küldték el annyival, hogy kutya baja biztosan csak vírus okozza a tüneteket (neki folyamatosan ment a hasa)

Félek én is ettől, mert nem lenne jó ilyen állapotba kerülni, habár belül meg van bennem egy olyan ösztön amely azt sugallja, hogy neked erős szervezeted van, simán kibírod :D


Egyébként egy másik tünetem is van: Mióta észleltem ezt a gázosodást azóta hízni se tudok. Mindegy mennyit kajálok be, egy grammal se tudok feljebb menni... Aznap lesz egy szép, kerek hasam, de másnapra úgy összelöttyedek mint aki egy hete nem evett.

2020. ápr. 23. 20:28
 5/6 anonim ***** válasza:
A gluténérzékenységre van vérteszt is.Amúgy éjszaka a simán telegázosíthatod a szobádat álmodba.Párom gluténérzékeny.Neki ez hasmenéssel vagy épp székrekedéssel is jár a gázosodás mellett.Őt zavarta úgyhogy odafigyelünk.Rengeteg amúgy finom dolog készíthető manapság már gluténmentesen.Ha igazán zavarni fog majd akkor úgyis utána jársz.
2020. ápr. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek :)
2020. ápr. 23. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!