Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mi lessz ha folyamatosan több...

Mi lessz ha folyamatosan több Laktázt veszek mint amennyit kéne?

Figyelt kérdés
Pár hete derült ki hogy laktóz érzékeny vagyok és még nem tudom kezelni. Otthon nincs vele gond de ha barátokhoz megyek akkor ott nem laktóz mentes a kifli meg a kalács és hát vettem laktáz tablettát csak nem igazan tudom mikor mennyit kéne be venni. Volt hogy csak egyet vettem be és ettem kalácsot aztán meg rohantam a wc re ezert azóta mindig kettőt vagy hármat veszek be attól függ mit eszek. Abból nem lehet gond ha mondjuk egy is elég lenne de én meg 3 at vettem be? Nem tudom hogy ha meg akarok enni egy pálcikás fagyit akkor ahhoz hány tabletta kell? Vagy 3 kiflihez? Vagy túrós pogácsához hányat vegyek be? Annyira új ez nekem és nem tudom :(

2020. jún. 14. 17:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem lehet túladagolni.

Én eleve kettőt eszek, ha tudom hogy laktózos lesz a menü. Ha kevés volt, és vannak panaszok, akkor utána is még kettőt.

A legtöbb laktóz a túróban, és a tejszínben van, ott mennyiségtől függően nyugodtan lehet 3 is. A kiflikhez meg elég egy is.

Ezt majd magadnak kell kitapasztalnod, de nem tudod túladagolni, max kárba vész 1-1 tabletta. (mert az már nem kellett volna)

Ja, és nem mindegy mikor veszed be. Célszerű evés előtt 10-20 perccel.

2020. jún. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen
2020. jún. 15. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!