Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jo napot! Amennyiben nem...

Norbihno kérdése:

Jo napot! Amennyiben nem folyamatosan használom a kártyám, hanem két hétig korongos kamiont, másik két hétig kártyást hajtok, a kártya memoriája beszámolja e az üres napokat is a terhelhetö 28 napnak? Üdv.

Figyelt kérdés
2017. jún. 14. 17:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem. A kártya nem naptári napokat számol, hanem amikor használatban van.

Tehát pl az én kártyám ápr.22 -én lett kivéve. Ha.most elkezdeném hasznalni a kártyám, és valamelyik hatoság leolvasná, akkor azt még látja, egész addig, amíg én innnentől 28 napig nem használom folyamatosan.

2017. jún. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Először is a sofőrkártya nem 28 napnak az adatát tárolja,hanem(használattól függően) 4-5 hónap adata is rajta van egyszerre, ha keveset van használva akkor akár még több hónapnyi adat is.

Közúti ellenőrzésnél neked az elmúlt 28 naptári nappal kell elszámolnod.Ha leolvassák a kártyádat akkor látszódni fog, hogy van-e rajta rögzített, utólagosan bevitt adat, vagy nem volt használva.

Kérdésedre visszatérve, igen bele van számolva az "üres napok" az 28 napba, ha belenéznek a kártyádba.

Azt azért ne felejsd el hogy egy esetleges telephelyellenőrzésnél 1 évre visszamenőleg is kérhetik a tachográf által rögzített adatokat, lehet hogy az elmúlt 28 napban nem volt hiba, viszont látja az ellenőr a számitógépen hogy 3 hónappal ezelőtt milliós büntetést adhatott volna, és emiatt ellátogatnak a céghez egy telephely ellenőrzésre.

2017. jún. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!