Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Van olyan hogy alga/moszat...

Van olyan hogy alga/moszat allergia?

Figyelt kérdés

Szeretek természetes vizekben, tóban, Balatonban úszni, de ha a víz hőmérséklete 22-23 fok fölé megy, akkor úszás után pár órával, általában köv. éjjel, hajnalban rettenetesen erős és hosszú tüsszögési roham jön rám, a tüdőm majd kiszakad.

Csak a vízben lévő valami okozhatja, és csak akkor, ha már melegebb a víz.

Van olyan hogy alga/moszat allergia?



2020. júl. 19. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen van
2020. júl. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

És erre mit lehetne szedni? Úgy tudom, hogy némelyik allergia elleni szer algát tartalmaz.

Vagy bármelyik antihisztamin jó lenne?

2020. júl. 21. 23:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen a legtöbb allergiára pl algat szednek úgy hogy így én sem igazán tudom hogy mit lehetne tenni. De ha ez ennyire zavar téged és szeretnél tenni ellene akkor szerintem menj el orvoshoz ő azért csak jobban tud segíteni mint mi itt
2020. júl. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Meg ezt találtam, első és második válaszoló vagyok meg mindig



Érzékenyebb bőrűeknél allergiás reakciókat is kiválthat a Balaton vize. Víz alatt úszni különösen nem ajánlott, viszont érdemes a fürdőzés után tusolni.

“Kérjük a tisztelt fürdőzőket, hogy a Balaton algásodása miatt kerüljék a víz alatti fürdőzést és a víz véletlenszerű lenyelését. Az érzékenyebben ne fürödjenek. Javasoljuk a zuhanyzást minden esetben! “– e felirat olvasható néhány napja a nyugat-balatoni strandokon. A legfrissebb jelzések szerint Balatonalmádiban is gondot okot az algásodás.


Az algák megjelenése természetes – tudtuk meg a Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatóságtól, miután a figyelmeztetés kapcsán információt kértünk a jelenségről. A „vízvirágzás”, azaz a lebegő algák felúszása, összegyűlése a vízfelszínen a rendkívül meleg nyarakon nem szokatlan. A Keszthelyi-öbölnél, a tó közepén a múlt hét közepi mérés szerint 29 fokos volt a víz. Ez az extrém magas vízhőmérséklet kifejezetten kedvező a lebegő algák számára. A Balaton nyugati tórésze amúgy is algákban gazdagabb, mivel a tó többi medencéjéhez képest a sekélyebb Keszthelyi-öblöt a befolyó vizek fokozottabban terhelik tápanyaggal.



Az idézett felirat figyelmeztető jelleggel került ki a fürdőhelyekre. Hét végén már ráadásul már azt tapasztaltuk, hogy a legtöbb helyen partközelben már csak a köveken láthatóak moszatok.

– A Balatont felkeresők számára természetes vizeinkben általánosan ajánlott fürdőzési tanácsokat kell betartani. Ha az algásodás jeleit észleljük (vízelszíneződés, vízfelszínen összegyűlt zöldes algatömeg) ezeket a részeket, amennyire lehetséges, igyekezzünk kikerülni. Érzékenyebb bőrűeknél allergiás reakciókat is kiválthat – közölte a KDTVIZIG.



Arról is tájékoztatást adtak, hogy az algásodás mértéke 1995 óta – köszönhetően számos, a külső terhelést csökkentő intézkedésnek – rekreációs szempontból is kedvezően alacsony szinten maradt: az algák mennyiségével arányos klorofill-koncentráció a fürdőzés számára ajánlott 75 mikrogramm/liter küszöbértéket nem haladta meg egyetlen tórészben sem. Azt is megtudtuk: az algafelúszás ellen a szakembereknek nincsen és nem is lehetséges tennivalója, a nemsokára érkező hidegfront jó eséllyel megoldja, de legalábbis mérsékli a problémát.


Keszey Ágnes


forrás: zaol.hu

2020. júl. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi.
2020. júl. 22. 23:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!