Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mire lehetek allergiás? Mit...

Mire lehetek allergiás? Mit szoktak csinálni ha minden teszt negatív?

Figyelt kérdés

Az egész azzal kezdődött hogy pár hónapja vettünk egy aranyhörcsögöt. Már amikor betettük őket a kocsiba elkezdtem tüsszögni meg folyni az orrom. Ez egész nap tartott. Majd estefelé csalánkiütéses lett a nyakam és reggelre az egész arcom. Másnapra a szemem is bedagadt. Elmentünk bőrgyógyászhoz de ő azt mondta hogy állatszörtől nem lehet kiütés. Ezért öblítőt cseréltünk, nem aludtam toll párnában és dunnában, nem ettem azokat amiket az elmúlt időben stb...

Egyébként kb egy hét után elmúlt az orrfolyás és a tüsszögés is és egy krémnek köszönhetően a kiütések is elmúltak.

Kb 1 héttel később piros kiütések jelentek meg a lábamon éjszakára meg már az egész testemen. Reggelre elmúlt.

Utánna újra elkezdtem tüsszögni és folyni az orrom csak akkor amikor otthon voltam. Ezért elajándékoztam unokatesómnak az aranyhörcsögöt. Ezután az orrfolyás és a tüsszögés megszűnt.

Viszont enyhén újra visszajött az arcomra a kiütés, ezért elmentem vérvétele. De az eredmény mindenre negatív volt. Azóta egyszer elmúlt az arcomról a kiütés de most megint visszajött. Azóta kértünk időpontot a tüdőgondozóba bőrtesztre meg vegyszeres vizsgálatra.



Szerintetek mi miatt lehet és mit fognak csinálni ha nem derül ki?



17/L



2020. szept. 2. 14:30
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Állatszőr allergia simán okozhat kiütést. Ha most ajándékoztátok el a hörcsögöt, mindent mossatok ki 60 fokon, hátha maradt szőr, akár párnán, takarón. Esetleg megpróbálhattok új ágyneműszettet is venni, ha nem okoz gondot. Ha nem javul, szerintem keressetek másik bőrgyógyászt, nagyon sok a kókler.
2020. szept. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!