Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Csak tejivás után hasmenés?

Csak tejivás után hasmenés?

Figyelt kérdés
Tehá csak akkor van hasmenésem ha tejet iszok. Tejtermék fogyasztáa után (pl sajt, tejszín stb) nem. Akkor ez micsoda? Ha a laktrózra vagy tejfehérjére lennék allergiás akkor a tejtermékektől is menne a hasam, nem?
2020. szept. 9. 13:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem volt romlott amit ittál?
2020. szept. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem...de elég sokat ittam, kb 5-6 decit
2020. szept. 9. 13:41
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A tejet én se bírom, de sajtot, joghurtot, tefölt tudok enni probléma nélkül. Persze normális mennyiségben.
2020. szept. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
A tejtermékeknek lényegesen alacsonyabb a laktóztartalma, mint a tejnek.
2020. szept. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Laktóz-intolerancia...?
2020. szept. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
57%

A legtöbb sajt lényegében laktózmentes. Ugyanígy a savanyú tejtermékek (joghurt, kefír, stb.)

A fermentáció során lebomlik a cukor.

2020. szept. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
Így van, simán lehet laktózintolerancia. Sokaknál egy kicsi laktóz még nem okoz bajd. Próbáld ki laktózmentes tejjel, ha attól nincs bajod, de a rendestől mindig, akkor valószínű egy enyhe laktózprobléma. Ebben az esetben nyugodtan fogyaszthatsz tejterméket, de csak olyan mértékben, hogy ne okozzon panaszt. Ha meg több tejet akarsz inni éppen, akkor rágj el előtte egy laktáztablettát (utólag nem hat, csak a tejtermékkel együtt fogyasztva).
2020. szept. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
37%
Ha laktózérzékeny lennél akkor sem a tejfölt, sem a sajtot,sem joghurtot nem bírná a gyomrod.ha nem is hasmenésed lenne tőlük max puffadás lenne belőle.:D Mondom én aki laktózérzékeny, és imádom a sajtostejfölös tésztát,de én úgy számolok vele, hogy biztos h ne kelljen elmennem bárhova is aznap,illetve másnap sem.
2020. szept. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#6-os. Ez csak a sajtra igaz, és abból is csak a lassú érlelésűre.

A laktóz intoleranciának pedig több fokozata van, simán beleférhet hogy csak a tejtől, vagy annál nagyobb laktóz tartalmú (pl túró, tejszín) tejterméktől legyenek panaszok.

2020. szept. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez nálam is így volt/van, bár nálam a joghurt is problémás.

Tejből és joghurtból már csak növényi alapút veszek, azóta semmi baja a gyomromnak.

Én szeretnék elmenni valamikor vizsgálatra, hogy lehet-e vajon érzékenységem.

2020. szept. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!