Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mit tegyek, hogy rendbejöjjön...

Mit tegyek, hogy rendbejöjjön a hisztamin intoleranciám és a gyomrom? 21/F

Figyelt kérdés

Csak kölest, édesburgonyát, cukkinit eszek már 2 hónapja. Szedek DAO-enzimet is, de nem javul az érzékenységem. Régen sok gyulladáscsökkentőt szedtem műtétek miatt, lehet az okozta az alacsony DAO szintet. Zsibbadok, szédülök, gyorsabban ver a szívem, homályosabb a látásom. Gerincferdülésem és gyulladásom is van, izomlazítót sem szedhetek.

Milyen esélyeim vannak?



2020. szept. 15. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A hisztamin intolerancia (már ha tényleg az a bajod, mert attól, hogy a DAO alacsony ez még lehet más is) nem jön rendbe attól, hogy DAO enzimet szedsz. Szerintem a problémáid abból is eredhetnek, hogy mindenféle hiányod van ha csak ezt a 3 ételt eszed 2 hónapja, főleg ha előtte sem ettél sok féle ételt és egyre szűkítetted le. Mindenképp keress fel valamilyen orvost és próbálj meg több féle ételt enni, alacsony hisztamin tartalmú ételeket próbálj meg reagálsz-e rá, ha nem egyed azt is. Vannak facebookon is hisztamin intoleranciás meg mindenféle egészséggyi problémákkal foglalkozó csoportok, keress esetleg olyat ami releváns neked és kérdezz ott is, valószínűleg tudnak ajánlani olyan orvost, aki ért a témához. Csak mert ez így nagyon nem egészséges és fenntartható állapot, ami egyre csak rosszabb lesz ha nem teszel valamit.

Egyébként miért csak ezt a 3 ételt eszed? Csak a legdurvább esetekben szűkül le ennyire a tolerálható élelmiszerek listája, szerintem tudnál enni mást is és attól már jobban érezhetnéd magad.

2020. szept. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi válaszod, ha például megeszek egy friss sült csirkét, már homályosabban látok, szédülök, bizonytalan vagyok.
2020. szept. 24. 16:44
 3/4 anonim ***** válasza:
És más húst, például disznót vagy pulykát próbáltál? Az tolerálható szokott még lenni. Vagy frissen fagyasztott halat esetleg? Bár az trükkös, hogy ténylegesen mennyire friss. Mindenesetre továbbra is azt ajánlom, hogy menj el hozzáértő orvoshoz:)
2020. szept. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csirkében és halban sok a hisztamin. Friss sertés ls marhát ajánlom. Amúgy hogy vagy?
2021. febr. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!