Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ez lehet hisztamin intolerancia?

Ez lehet hisztamin intolerancia?

Figyelt kérdés

Pár napja viszketni kezdtem, majd az egész testemen csalánkiütések jelentek meg. Nem múlt el magától, sőt az izületeim igy begyulladtak rendesen. A talpam meg a tenyerem olyannyira be volt, hogy nehezemre esett a séta vagy pl elzárni egy csapot. Ezen kívűl a langyos víz is forrón hatott. A bokám, a kezemen az ujjak, a kézfejem, az ajkam és a szemeim feldagadtak rendesen. Két napig tengődtem így, majd elmentem vele orvoshoz, ahol kaptam egy injekciót és felírt nekem antihisztamint. Tanácsolta a szigorú diétát. (Allergia vizsgálat, vérvétel nem volt). Már elmúlt szinte minden tünet, legallábbis a kiütések. (A fájdalom a talpamban és a tenyeremben még megmaradt). Olvastam, hogy mik a tünetek ilyenkor. Nem ugazán ezek a fő tünetek, bár a kiütés nagyon durva volt. Elkezdtem a diétát és szedem a gyógyszert, most nem látszik rajtam kiütés. Ezek alapján kell gyanakodnom az intoleranciára?

Van egy olyan gyanúm, hogy azért alakult nálam ki, mert romokban volt mostanában az immunrendszerem. Sok a betegség, el is kaptam párat, antibiotikum, egy halom gyógyszer. Gondolom, ezért lettem ilyen érzékeny talán.



2019. febr. 9. 00:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Ennyi adatból nem lehet megmondani. Inkább az orvost kérdezd. De mindenképpen csináltass allergia-vizsgálatot.

Sokminden más is lehet. Például nem írod, milyen betegségeid voltak, de ha például a mononukleózisodat félrediagnosztizálták és csúnya torokgyulladásnak vélték, és emiatt antibiotikumot kaptál, az tud durva kiütéseket és hasonló tüneteket produkálni (fiamon láttam, tapasztalatból beszélek).

Egyébként miért csak két nap múlva mentél orvoshoz?!!

2019. febr. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 mindentudó99 ***** válasza:
Nézess hisztamin és daó enzim szintet. Skkor okosabb leszel. Vsgy egyél meg fél kiló savanyúkáposztát. Egy üveg ruszlit. Egy üveg pezsgővel. Én pl ebbe belehalnék.
2019. márc. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!