Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Allergiák

A kérdés

Ez lehet hisztamin intolerancia?

Pár napja viszketni kezdtem, majd az egész testemen csalánkiütések jelentek meg. Nem múlt el magától, sőt az izületeim igy begyulladtak rendesen. A talpam meg a tenyerem olyannyira be volt, hogy nehezemre esett a séta vagy pl elzárni egy csapot. Ezen kívűl a langyos víz is forrón hatott. A bokám, a kezemen az ujjak, a kézfejem, az ajkam és a szemeim feldagadtak rendesen. Két napig tengődtem így, majd elmentem vele orvoshoz, ahol kaptam egy injekciót és felírt nekem antihisztamint. Tanácsolta a szigorú diétát. (Allergia vizsgálat, vérvétel nem volt). Már elmúlt szinte minden tünet, legallábbis a kiütések. (A fájdalom a talpamban és a tenyeremben még megmaradt). Olvastam, hogy mik a tünetek ilyenkor. Nem ugazán ezek a fő tünetek, bár a kiütés nagyon durva volt. Elkezdtem a diétát és szedem a gyógyszert, most nem látszik rajtam kiütés. Ezek alapján kell gyanakodnom az intoleranciára?

Van egy olyan gyanúm, hogy azért alakult nálam ki, mert romokban volt mostanában az immunrendszerem. Sok a betegség, el is kaptam párat, antibiotikum, egy halom gyógyszer. Gondolom, ezért lettem ilyen érzékeny talán.

Keress kérdéseket hasonló témákban: allergia, intolerancia, hisztamin

febr. 9. 00:29  Privát üzenet  

A válaszok

Ennyi adatból nem lehet megmondani. Inkább az orvost kérdezd. De mindenképpen csináltass allergia-vizsgálatot.

Sokminden más is lehet. Például nem írod, milyen betegségeid voltak, de ha például a mononukleózisodat félrediagnosztizálták és csúnya torokgyulladásnak vélték, és emiatt antibiotikumot kaptál, az tud durva kiütéseket és hasonló tüneteket produkálni (fiamon láttam, tapasztalatból beszélek).

Egyébként miért csak két nap múlva mentél orvoshoz?!!

A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont febr. 14. 11:56 Privát üzenet
mindentudó99 nevű felhasználó válasza:

Nézess hisztamin és daó enzim szintet. Skkor okosabb leszel. Vsgy egyél meg fél kiló savanyúkáposztát. Egy üveg ruszlit. Egy üveg pezsgővel. Én pl ebbe belehalnék.

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont márc. 2. 17:30 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Van itt olyan akinek hisztamin intoleranciája van?
Hisztamin intolerancia mitől alakulhat ki? 14/l
Mit jelent ez az eredmény?
Lehet hisztamin intolerancia? DAO enzim 16 U/ml.
Rókus kórházban csinálnak hisztamin intolerancia vizsgálatot a gyermek pulmonológián?
Vörös szölömagörlemény tényleg segíthet hisztamin intolerancia esetén?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Allergiák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!