Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Atópiàs dermatitis-re milyen...

Atópiàs dermatitis-re milyen természetes, vagy szteroidmentes krémet javasoltok?

Figyelt kérdés

Az összes szteroidos krémen túl vagyok, 17 éve küzdök ezzel a betegséggel, jelenleg Mofudert használok, de bekenem és 2-3 nap után visszajön a kiütés. Többi krémmel ugyanez van. Úgy döntöttem, hogy megpróbálok mást. Bármi szóba jöhet! Lehet büdös, undoritó állagú, stb. Nem érdekel, ha másnak használt, akkor kipróbàlom.

Kérlek olyat ne írjatok, hogy "Menj bőrgyógyászhoz" stb, mert járok hozzá 17 éve, és semmit nem tud! Írja a sok hülyeséget, amiből egyik sem használ, és ennyi.



#Atópiàs dermatitis
2020. okt. 30. 00:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez csak a tünet, meg kellene keresni a kiváltó okot és azt kezelni. Ez általában az emésztőrendszerben keresendő.

Nekem is ilyesmim volt, semmi nem használt külsőleg. Sokszor úgy éreztem, hogy legszívesebben lenyúznám a bőrömet. Aztán az alternatív módszerek felé fordultam, életmódot váltottam, elkezdtem másképp táplálkozni, egy csomó vitamint és táplálékkiegészítőt kezdtem szedni és kb 7-8 hónap alatt teljesen elmúlt. Azóta sem jött vissza.

2020. okt. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kb három A/4-es oldal van arról, hogy mire vagyok allergiás, ha mindent kizàrok, akkor marad az, hogy szkafanderbe öltözök és krumplit eszek életem végéig.

Lehetetlen az összes ételt, és egyéb dolgot kizárni az életemben, amire allergiás vagyok, ezt mondta az orvos is.

2020. okt. 30. 10:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy életed végéig krumplin kell élned. Az allergiák nagy részétől is meg lehet szabadulni szép lassan. Én elég sok ilyen esetet láttam már.


De, ha pl az kellene a gyógyuláshoz, hogy fél évig csak krumplit egyél, akkor egy próbát az is megérhet. Utána még lesz sok tíz éved, amiben mást is ehetsz.


Én pl ki kellett zárjam a tejet/tejterméket, cukrot, glutént, olajat 4 hónapra. De megérte, sőt, azóta sem eszem őket, megszoktam, nem is hiányzik.


Egy természetgyógyász sokat tud segíteni ilyen esetekben. Vagy ha nem bízol bennük, akkor saját felelősségre próbálkozni.


Szerintem te már jó úton haladsz, megvan az elhatározás, hogy valamit változtatni kell. Már csak a megfelelő módszert kell megtalálni és rengeteg energiát fektetni a gyógyulásba.

2020. okt. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben, megpróbálok néhány dolgot kizárni. Volt már egyébként, hogy évekre elmúlt, például mikor letettem az allergiagyógyszert.
2020. okt. 30. 11:51
 5/5 anonim ***** válasza:

Kitartást neked!


Ha van kedved leírhatod bővebben, hogy mikre vagy allergiás, miket próbáltál eddig, mik az egyéb tünetek. Akár privátban is. Hátha hozzá tudok fűzni valami hasznosat.

2020. okt. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!