Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Allergiák

A kérdés

Pikkelysömörre milyen természetes gyógymódok segítenek? Tapasztalatok érdekelnének.

Keress kérdéseket hasonló témában: pikkelysömör

2018. márc. 18. 08:10  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Semmi sajnos, a férjemnek is van, nem találtunk olyan természetes gyógymódot, amitől kicsit is jobb lenne. Szteroidos krémmel tudjuk szinten tartani. Nyáron a nap sugarai segítenek rajta valamennyit, ennyi.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/17Időpont 2018. márc. 18. 08:21 Privát üzenet
Sztrogoff nevű felhasználó válasza:

Mindig érdemes belenézni az adott témához fűződő eddigi válaszokba a gyakorin.

Akkor százszor olvashattad volna, hogy mindent ki kell próbálni, mert a pikkelysömör pont az, aminél, ha valakinek egy módszer használ, akkor a következő próbálkozónak az szinte biztosan nem. És akinek valami két évig használt, lehet, hogy a harmadik évben már nem fog segíteni.

Valamint minden ilyen kérdésre adtak öt különböző választ, az száz kérdésnél már ötszáz módszer.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/17Időpont 2018. márc. 18. 08:23 Privát üzenet

Ja, még annyi, hogy a körmein segít, hogy reszelem neki a tetejét, hogy az elváltozás ne legyen olyan feltűnő.

Hallottam róla egyébként, hogy Harkányban van egy gyógyfürdő, ahol erre specializálódtak, azt tervezzük még kipróbálni, állítólag hónapokra tünetmentes lesz tőle a beteg. Úgy tudom beutalóval egy napi kezelés ezer párszáz forintra jön ki, uh nem is annyira drága. Am próbáltunk már shea vajat, körömvirágot, aloe verát, ezer kéle kenőcsöt, D vitamin-t, B vitamin-t, ekcéma kenőcsöket, különböző olajokat, felsorolni sem tudnám már.

# 3/17Időpont 2018. márc. 18. 08:31 Privát üzenet

A Soriont próbáltátok?

# 4/17Időpont 2018. márc. 18. 09:06 Privát üzenet
Harkany valoban nagyon jo. En mar tobbszor voltam. Keresd meg a neten a honlapjukat, azon minden fontos informaciot megkapsz. Zsigmondy Vilmos Harkany.

# 5/17Időpont 2018. márc. 19. 09:56 Privát üzenet

Nekem nyáron a napozás vált be, ilyenkor D vitamint szedek, mellette sorion-nal kenem, valamint évente egy-két napra Harkány gyógyfürdő. Eddig a lábamról teljesen eltűnt (végre vehetek fel rövidnadrágot), még a felsőtestemen vannak foltok, amiket el akarok tüntetni.

Ja, az orvoslásról csak annyit, hogy akárhány bőrgyógyász látta korábban, egyik se tudott semmilyen eredményt elérni, még végül a klinikán már ott tartottunk, hogy beleegyező nyilatkozatot töltettek, hogy hány évről vagyok hajlandó lemondani az életemről cserébe a részleges javulásért. Na akkor fejeztem be a szteroidos szarok kiváltását.

Robi

A válaszíró 92%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/17Időpont 2018. márc. 19. 10:14 Privát üzenet

Pikkelysömör hajas fejbőrön: Orvos ajánlotta:

Almaecetes vattával való ledörzsölés, kb. egy órával hajmosás előtt hatásos lehet.Főleg pikkelysömörre való samponos hajmosással egybekötve.

Nem mondom picit nem kellemetlen, de utánna fellélegzik a fejbőr.

# 7/17Időpont 2018. márc. 19. 10:19 Privát üzenet
#1vagyok Én megköszönöm a tanácsokat, kipróbáltatom őket a férjemmel.

# 8/17Időpont 2018. márc. 19. 10:50 Privát üzenet

Fórumon, ahol ugyanazok vannak hosszabb időn át, azért kiderül például a napozásról, hogy ha nyáron csökken a sömör, télen agresszívebben rúg vissza. Ilyent már Holt tengert megjártak is megfogalmaztak. Olyan, mintha nem enyhítenéd, hanem elnyomnád. Aztán egyszercsak egyáltalán nem használ, ami eddig jó hatású volt. Ezért eléggé ismert, hogy bizonyos idő múlva úgyis váltanod kell.

# 9/17Időpont 2018. márc. 19. 12:13 Privát üzenet
halando123 nevű felhasználó válasza:

Nekem egyetlen dolog használt, a nyugalom. Elég stresszes munkáim voltak és egyszer fél évig nem dolgoztam, akkor elmúlt minden panaszom. Ha a neten keresel "pikkelysömör pszoriázis stressz" szavakra, akkor sokat lehet erről olvasni.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/17Időpont 2018. márc. 20. 09:22 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Tud-e valaki olyan természetes gyógymódról, amely valóban hatásosan csökkenti a pollenallergia okozta igen-igen kellemetlen tüneteit?
Akinek hatott kinek mennyi idő alatt hatott az elecolm kenőcs pikkelysömörre?
Masszázs után több férfivendég tapasztal szőrtüszőgyulladást a lábán ki többet ki kevesebbet, ez miért lehet? Higieniára odafigyelek és természetes olajokat használok.
Allergiás lettem az illatszerekre, ajánlanátok tisztítószert, öblítőt, ami illatmentes vagy természetes?
Használt-e már valaki természetes alapú, shea vajas Berguna csukamájolajos krémet pikkelysömörre vagy Berguna homoktövises krémet ekcémára? Mik a vélemények, tapasztalatok?
Nemrégiben az egész család rühes volt, ez elmúlt, de most nagyon száraz a bőrünk. Ez természetes? Mit kell használni a száraz bőrre ilyenkor?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Allergiák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!