Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Allergiás lettem az illatszere...

Allergiás lettem az illatszerekre, ajánlanátok tisztítószert, öblítőt, ami illatmentes vagy természetes?

Figyelt kérdés
Prüszkölök és vakarózok manapság sok illatszeres tisztítószertől, mosószertől. Ecettel próbáltam takarítani de attól minden büdös lett. Eddig csak a hypo-t bírom fertőtlenítés során, de azt nem tudom minden felületre használni. Mosásnál házilag készített mosószappanos gélt használok, attól semmi bajom, öblítőnél az ecet miatt (szerintem) büdösek lettek a ruhák. Tudnátok ajánlani illatszermentes tisztítószereket? Valamint valami természetes öblítőt :)

#öblítő #tisztítószer #Illatszerallergia
2017. jan. 8. 11:39
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy van egy nyuszim és ő is folyton tüsszent ha takarítok, valószínű ő is allergiás az illatszerekre :)
2017. jan. 8. 11:46
 2/3 anonim ***** válasza:
Szódabikarbóna.
2017. jan. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sok allergénmntes termék van, csak sajnos nehéz hozzájuk jutni, mert a multik polcain nem ezek sorakoznak :/ Dm-ben, Rossmanban, drogériákban lehet kapni vagy neten. Plusz vannak házipraktikák, amik nem olyan hűdeszuperek, viszont nagyon olcsók.


Az Ecover termékcsaládnak vannak antiallergén mosó és öblítőszerei és rengeteg tisztítószere. Nagyon drága, de bestof.

Cudy, ezt netről lehet rendelni, legalábbis boltban még nem láttam sehol.

Dettol jó fertőtlenítőszernek, illatszermentes, kéziszappanjuk is van.

Mosószóda ruhamosáshoz, főleg fehér ruhákhoz. (feketéknek kiviszi a színét sajnos) Szódabikarbónát adhatsz hozzá, ha fehéreket mosol.

l'abre vert termékcsalád, ezt a tescoban is láttam, netről is rendelhető.


Nem tudom mennyire súlyos az allergiád, megpróbálkozhatsz olyan termékekkel, ami "baba-barát", ezek többsége nálam nem váltott ki olyan súlyos allergiás reakciót, mint pl. egy cif vagy silan.

pl: Frosh baby mosógél és öblítő, csepke baby, giraffe baby balzsam.


Winni termékcsaládot is érdemes megpróbálni, használnak illatszert de azok főleg természetes eredetűek.


Házi praktikák:

Zsíroldásra szódabikarbóna.

Vízkőoldásra ecetes víz. (tudom, írtad, hogy büdi)

Borax, trisó, citromsav: ezek erős tisztítószerek vízben oldva. Olják a vízkövet és zsírt. Ruhákhoz annyira nem ajánlom, kiviszi a színüket.

WC-tisztításra, nagyon makacs vízkövesedésre, csempe sárgás elszíneződésére: sósav (ennek kevésbé irritáló a szaga, mint a hyponak, de nagyon erős vegyszer, csak óvatosan, én csak vegyvédelmi szemüvegben használom xd)


Ha még valami eszembe jut, akkor írok még :)

2017. máj. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!