Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mi okozhatja az orrdugulásom,...

Mi okozhatja az orrdugulásom, és az egyéb tüneteim?

Figyelt kérdés

Évek óta időszakosan gyötör orrdugulás, eddig a spray segített, de mostmár az sem.

Főleg fekvésnél, alvás előtt rossz, társul hozzá néha köhögés is, orrfolyás, és most megjelent 1-2 hónapja szájpadlás fájdalom is, ami nagyon rossz és nem nagyon segít semmi. Szinte mindig érzékeny nyomásra a szájpadlásom, de magától is néha megfájdul.

Mi okozhatja, mi lehet a megoldás? Tervezek menni fül-orr gégészetre is, de taoasztalatokra lennék kíváncsi?

Mandulám mind megvan még.


2020. nov. 8. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem klasszikus pollenallergia. Most például egy pár hete embertelenül magas a gomba spóráinak a koncentrációja a levegőben. Azelőtt parlagfű, azelőtt nyír, nyár, mogyoró, fekete üröm, ami tetszik.


Száraz és hurutos köhögést is okozhat ez hosszabb távon. Mindkettőt a bedugult orr okozza, az előbbit nyilván úgy hogy a szádon keresztül veszed a levegőt és kiszárad nem csak a torkod hanem a légcsöved, ez irritálhatja és köhöghetsz tőle. Utóbbit meg úgy hogy ha be van dugulva és "kifelé" nem tud folyni akkor a tokodon lefelé folyik hátra, ami szépen lerakódik és később felköhögöd. Plusz még száz különböző módon irritálhatja a pollen az orrodat és a torkodat. Szájpadlásod is szerintem azért érzékeny mert az orrüreg tele van trutymóval. Simán lehet hogy egy lightos orrsövény-ferdülés is rásegít.


A spray-t nem javaslom (azt max 1-2 hétig szabad napi szinten használni) mert nagyon kiszárítja és tönkreteszi az orr-nyálkahártyádat. Nekem ami bevált az az orrmosó, gyógyszertárban meg tudod venni, egy kis kulacs szerű cucc aminek az egyik végén van egy cső, megtöltöd vízzel meg sóval, berakod az egyik orrlyukadba és kifolyik a másikon, szépen átmossa az egészet, kipucolja a port, polleneket és visszanedvesíti a nyálkahártyát. Nagyon jó cucc, naponta kétszer nyugodtan, reggel és este. Nem azonnal lesz javulás de ha pár hétig rendesen használod akkor már érezhetően jobb lesz az orrod.

[link]

2020. nov. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a tartalmas választ! Kipróbálom!
2020. nov. 8. 18:31
 3/6 anonim ***** válasza:

Milyen spray-t használsz?

Nekem is volt ilyen, és sajna lassan derült ki, hogy nekem a folyamatos orrspray-ezés miatt volt már bedugulva az orrom, azaz hozzászokott a szervezetem ahhoz, és nélküle levegőt se kaptam.

Szteroidos orrspray-el szoktam le.

Na lehet neked nem ez a probléma, de gondoltam leírom, hogy akár ez is lehet!

2020. nov. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Én is gondoltam rá, most pár napja nem is használom (előtte szteroidost használtam néha kb heti 1x, most vénynélkülit, otrivint). Annyira nem is érzem már hogy használna...
2020. nov. 10. 19:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem az orrspray leszokáshoz kellett vagy 2 hét, első héten egyszerre fufuztam mindkettőt, utána kellett elhagynom a simát, és még egy hét alatt a napi 3 fufuból lemenni azzal is nullára.

Szerintem említsd meg dokinak ezt is, mérlegelje hátha közrejátszik.

2020. nov. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát én most lementem egyből, eddig sem használtam sokat, és azóta most tényleg jobb, bár egyébként is időszakos. De mostmár el fogok menni, mert érzem hogy van valami akadály a jobb orrüregemben.

Köszi a tanácsokat! :) Megy a zöld

2020. nov. 12. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!