Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ez valamilyen allergiás reakció?

Ez valamilyen allergiás reakció?

Figyelt kérdés

Fél órája feldagadt az alsó ajkam, viszket és ég, ha hozzáérek. A szemeim is kipirosodtak, szintén égnek és viszketnek és fura, karcos(?) érzés van a torkomban.


Ha holnapig is marad, akkor megyek a dokihoz, de van valami praktika, amivel enyhíteni tudom ezt? Vagy egyáltalán mi lehet ez?



2020. nov. 22. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:
15%
Jegeld le, hátha segít. Allergiára nem sok esély van, de megeshet. Tényleg menj el orvoshoz.
2020. nov. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Antihisztamin. Ismerősöket, szomszédokat kérdezed meg, hátha van otthon valakinek Claritrin. Vény nélkül is kapható.

A kálciumot is mindjárt fogja valaki ajánlani, de az nem antiallergén szer. (Régen a Kalcium-Sandoznak volt olyan változata, ami antihisztamint is tartalmazott, innen a tévedés.)

2020. nov. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha ettél, ittál valamit, amiről elképzelhető, h ilyen reakciót váltott ki, akkor az.

Pl. valamilyen dióféle

Nálam a hamé termékei okoznak ilyesmit...

2020. nov. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat! Fogalmam sincs, hogy mitol lehetett, csak olyan dolgokat fogyasztottam ma (is) amiket az elmult evekben is.

Elfutottam gyorsan ugyeletre, nem akartam holnapig varni, kaptam 2 injekciot is, szoval elvileg megmaradok, de ezt ki fogom vizsgaltatni.

2020. nov. 22. 22:33
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Zöldséget, gyümölcsöt szoktál enni?

Mert ha nincs se új étel, se új ital, se új gyógyszer, akkor leginkább keresztallergia lesz, mivel most semminek nincs szezonja.

Én ugyanúgy jártam mint te, csak napközben. Először feldagadt az alsó ajkam, aztán a felső, aztán az arcom, és a felső szemhéjaim. Meló után be is mentem a sürgősségire, mert nem tudtam hogy mennyire fajulnak el a dolgok, 2 gyógyszer, 3 injekció, és mehetek haza. Azt tudtuk hogy allergiás reakció, de hogy mire, azt ugye nem a sürgősségin fogják vizsgálni.

Ja, és ez az egész (4-5 éve) decemberben volt, amikor kb semmi nem virágzik.

Szakrendelésről szakrendelésre küldtek (visszatérő probléma lett), abban mindegyik egyetértett hogy ez nem játék, és komolyan kell venni ha az ajkaim is felduzzadnak, "de nem ide tartozik..."

Majdnem másfél évig (időpontok miatt) járkáltam mindenhova, spéci betegségeket zárták ki első körben, a végén pedig kiderült, hogy egyszerű (3 keresztes) parlagfű allergiáról van szó.

És itt jön képbe a keresztallergia. Vannak olyan zöldségek és gyümölcsök, aminek a nyers fogyasztása keresztallergiát okoz, így szezonon kívül is jelentkeznek allergiás reakciók, főleg olyanok amit írtál.

Ez a parlagfű allergiánál a leggyakoribb, (görögdinnye, sárgadinnye, kiwi, banán, uborka...)

Szóval én is keresztallergiával kezdtem a tüneteket.

Olvass utána a keresztallergiának, és addigis a Cetirizint ajánlom (nálam bevált, nem csak szezonban szedem)

2020. nov. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!