Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mire lehetek allergiás, ha...

Mire lehetek allergiás, ha zsírosabb állati tejtermék fogyasztása után hasmenés, hasfájás a tünet? Ha egy pohár 1,5%os tejet megiszok azzal még semmi baj, de annál zsírosabbat nem tudok. Ugyanez joghurtból, túróból stb. Kb 1 éve van így.

Figyelt kérdés
A laktózt kétlem, mivel akkor már előbb jelentkezne tünet és nem csak zsírosabbnál.
2020. nov. 27. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem a zsírral lesz a gond? Ha más zsíros dolgot eszel, az nem okoz tünetet, csak a zsíros tejtermék?
2020. nov. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A savasodás , minden ami főtt zsiros ecetes cukrozott ezt okozza .
2020. nov. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem , pl margarin,vagy olaj bár ezeket nem eszem nagy mértékben nem okoznak gondot. Vagy a szója joghurt ,növényi tejek sem.
2020. nov. 27. 11:23
 4/7 A kérdező kommentje:
#2 hu ez elég komplex dolog. Köszi a tippet, még jobban is utána nézek.
2020. nov. 27. 11:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálam ugyanez van de én sem jöttem még rá Először laktózérzékenységre gondoltam de nekem nem 2-3 órán belül jelentkeznek a tünetek hanem több óra múlva szóval nem laktózérzékenység. Ha pl reggel eszek joghurtot akkor délután van hasgörcs hasmenés
2020. nov. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És neked is csak a zsírosabbaknál vagy bármilyen tejtermék esetében?
2020. nov. 29. 17:49
 7/7 anonim válasza:
ez tejallergia. illetve nincs már laktáz enzimed vagy csak kevés van ami lebontja a laktózt. a hasmenés ezért lehet vagy esetleg a tejfehérje ( kazein) gyulladást okozott a beleken vagy a gyomornyálkahártyán. tejallergiásoknál vagy még a laktózérzékenyeknél is megesik hogy vannak bizonyos sajtok amiket meg tudnak emészteni és vannak amelyiket nem. ez függ a termék feldolgozásának folyamatától. neked nem a zsiros dolgokkal van a bajod hanem csakis a tejjel. egyél meg sok zsirt és meglátod hogy nem lesz hasmenésed. csináltass allergia tesztet ha nem hiszel nekem vagy csak szimplán hagyd abba a tejfogyasztást mert ez egy idő múlva sokkal rosszabb lesz. meg fogja keseríteni az életed nekem elhiheted
2021. ápr. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!