Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 6 napja ki mütötték az egyik...

6 napja ki mütötték az egyik bölcsesség fogamat, javasolták hogy tejterméket, tejes ételeket ne fogyasszak. Ez olyanra is vonatkozik amiben tej por vagy tejsavó van?

Figyelt kérdés

Kimütötték a bölcsesség fogam és mondták hogy nem javasolt tejtermék fogyasztása a szebb gyógyulás ideje alatt mert a cérnára rá tapadva rodhadásnak indul és be gyullaszthatja a sebet.


Az lenne a kérdés hogy ez vonatkozik e például a kenyérre ami tej savót tartalmaz illetve oda van írva hogy tejet is tartalmazhat.Meg amellett is előfordulhat ha fogat mosok és száj öblítőt(corsydol) is használok + fertőtlenítő oldatot is használok(tantum Verde)?



2020. márc. 2. 07:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Nemtudom milyen kenyeret eszel amiben van tejszármazék de mi a sima kovászos kenyeret esszük amiben nincs!

És kerüld a tej minden formáját.

Én az alpro pudingjait ettem mikor nagyon kívántam a "tejes" cuccokat.

2020. márc. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Kenyeret lehet! Azért nem kell éhen halni, mert kihúzták a fogadat. A tejsav baktériumok miatt nem lehet tejterméket, de amiben nyomokban van csak tej, az nem számít! Tehát kimondottan tejet, és tejterméket nem szabad. (Túró, tejföl, sajt, joghurt, vaj stb.) Azért még egy pogácsát megehetsz, mert van benne egy pici tej! De az a tej már nem olyan formában van jelen, hogy bezavarjon a gyógyulásba.
2020. márc. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!utolsó én is így gondoltam pont ahogy te leírtad,ma már ettem is kenyeret.csak kellett egy alá támasztás,köszönet érte.
2020. márc. 2. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!