Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mitől lehet ez?

Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Ha mély levegőt vennék, vagy ásítanék vagy nehezen megy, vagy sehogy. Asthmás vagyok, lehet ettől?

2020. dec. 21. 15:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy nehezen megy vagy sehogy? Fáj a mellkasod, vagy szorít vagy mit érzel? Így elég nehéz "diagnosztizálni". :)

Igen, az asztmától lehet. Használsz pipát rá? Vagy nem indokolt?

Én pl "csak" allergiás vagyok, de vannak olyan napjaim mikor én is tapasztalok nehézlégzést.

2020. dec. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Allergias aszthmam van sajnos. Ugy erzem, hogy nem megy le egyaltalan a levego, ha sohajtok pl. :/ nem faj es nem szorit. Van Ventolinom, de kismama vagyok es nem hasznalhatok semmit a doki szerint. :( van a hazban cica, nem tudom, hogy esetleg a szorukre vagyok-e erzekeny, vagy masra.
2020. dec. 21. 16:26
 3/11 anonim ***** válasza:

Ja értem, az más :/ Viszont lehet, hogy a cica szőr ront a helyzeten. A cica nem rég költözött be, vagy már régóta megvan?

Mióta vagy ilyen rosszul? Mert ha ez tartósan fennáll, akkor szerintem érdemes lenne orvoshoz fordulnod. :/

2020. dec. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Már lassan 2 éve van cica. 2 hónapja van ez a durvább, de van hogy 1-2 nap, van hogy több és elmúlik, aztán pár nap múlva újra. Holnap érkezik a légtisztitó gép, remélem segít. Ha nem lesz jó, marad a doki.
2020. dec. 21. 18:45
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát akkor nem tudom. Attól függetlenül lehet, hogy a cica okozza, de ha 2 éve megvan, akkor nem hiszem, hogy miatta lett most ilyen rossz.


Nekem pl ősszel / télen és nyáron gyakrabban vannak ilyen tüneteim, nem tudom neked van e esetleg valami összefüggés az évszakkal.


Remélem a légtisztító segít :)

2020. dec. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Egész évben folyik az orrom, mindenre allergiás vagyok.. 🤣

Csak eddig télen, enyhült.

2020. dec. 22. 05:57
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem is, szóval átérzem 🤣


Nekem tavasszal / nyáron kicsit jobb, bár az orrfolyás szinte egész évben megvan, viszont télen rosszabb. A háziporra is allergiás vagyok, és szerintem a fűtés miatt ilyenkor érzékenyebb vagyok rá.


Nálatok milyen fűtés van? Esetleg az is befolyásolhatja. Vagy a levegő páratartalma.

2020. dec. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nálunk gáz fütés van. Megjött a légtisztító is és képzeld, 75% a pára tartalom.. Elméletileg az kiba***ott sok.


Amúgy az orrfolyás nekem is egész évben van, főleg reggel szenvedek miatta. :D Meg hapcizok, mint állat.

2020. dec. 22. 15:20
 9/11 anonim ***** válasza:

Uhh, basszus, az tényleg nagyon sok. :O Kellene valami páramentesítőt is beszereznetek. Vagy azokat az egyszerű kis "dobozokat", tudod, ami nem elektromos.


Egyébként.. nem penészesedik a lakás? A nagyon magas páratartalom miatt gondolom. És ha van penész, akkor az viszont okozhat ilyen súlyos légúti panaszokat.

2020. dec. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
De sajnos, csak az egyik szoba vizes. 1 eve lett felujitva a haz.. Szornyu..
2020. dec. 22. 22:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!