Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mitől lehet ilyen gyenge a...

Mitől lehet ilyen gyenge a wifi? Ha az internetünk ilyen erős? (többi lent)

Figyelt kérdés

Digi 500 as internetünk van ez a számítógépen nagyon jó másodpercek alatt jön le film. A router(gigás) az én szobámban van de mihelyt át megyünk a másik szobába már a telefonon/laptopon akár 10-15mp mire az oldalak be töltődnek ez mitől lehet hozzá teszem a digi hozta a router de természetesen valami kínai sz@rt nincs is neki antennája semmi. Lehetséges, hogy ezért van a baj bár ha a telefonnal a router előtt ülök akkor is lassú...

A digisek még mielőtt jöttek(adminisztrációs problémára hivatkozva) hoztak router de azt mondták vegyünk és vettünk is egy 25.000ft ami ügye így kb csak itt hever be üzemeljem inkább azt vagy nem segítene a helyzeten?



2016. aug. 11. 10:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha androidos telefonod van, szedd le a Wifi analyzert, aztán nézd meg, routered csatornáján hány másik Wifi hálózatot lát, illetve sajátod milyen erősséggel.
2016. aug. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a modembe épített antenna a borzalmas. Nálunk UPC-vel kb ugyanez van. A net gyors (240Mbps) és a vezetékes csatlakozás is elég jó (gigabit) azaz a nagy gépek között is hasít a helyi háló. A wifi viszont hiába ígér 300Mbps sebességet (gyakorlatban ez legyen csak 100-150) a legjobb esetben is csak 40-50Mbps-t tudok rajta mérni,és egy-két helységgel odébb csak rosszabb a helyzet (15-20Mbps és kissé instabil). Vettem egy jelismétlőt is, de kb semmit sem ér a régi cisco routerünk meg már lassú (100MBps ethernet, 54Mbps wifi), szóval nekem is az a gondom, hogy ha rendes wifi-t szeretnék (nekem elég lenne egy stabil 50Mbps is) az egész lakásban (ami nem túl nagy és van jelismétlőm is), akkor zsebbe kell nyúlnom...
2016. aug. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Meg néztem és androidom van igen és sajnos valami nem jó eleve, hogy lehet nagyobb a feltöltés a letöltésnél. Elmentem fateromhoz és ott mert eredmény kb 3szorosát produkálta letöltésnél.

És itt az a baj hogy másik helyen már alig van erősége... szal nem tudom. Állandóan jönnek tv nem nó net... nem tudom mi van ezekkel.

2016. aug. 11. 14:23
 4/4 anonim válasza:
Milyen építésű házatok van? Nálunk is hasonló volt a helyzet, de hamar rájöttünk, h9gy az 50es vápyogfalak fedik le a jelet. Ezért vettem egy jelerősítőt. Router az egyik hálóban, jelerősítő a nappaliban. 160 nm a ház, mindenhol jó a wifi, a kapubejárón is tökéletes még!
2021. jan. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!