Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Allergiás vagy bakteriális...

Bianleo kérdése:

Allergiás vagy bakteriális kötőhártyagyulladás ?

Figyelt kérdés

Már lassan 3 hete van gyulladás a szememben de nem tudom mijen Már háromszor voltam orvosnál nem tudtak megállapítani de utoljára hétfőn voltam és csak most vettek mintát a szemembol és ezt csak jövő héten fogom megtudni.

Az van hogy használtam antibiotikum ot is 7 napig ami egy erős azt mondák Klorafemikol de nem használt , most adtak nekem egy Opatanol nevű cseppet ami Anti hisztamin úgy gondoljak hogy allergiás , de hétfőn elkezdtem szedni szerdáig de reggelre mindig jobban bepirosodott tőle a szemem ,hideg borogatas segített rajta de reggelre mindig be vörösödik és csak borogatassal javul kicsit. Szerintetek szedjen meg? Nyálkás a szemem látom a tükörben mikor fordítom a szemeim és ijen enyhén sárgás váladékképződéssel jön ki reggelre eléggé beszarad. Szerintetek most mi lehet próbáljam meg addig szedni az opatanolt míg kapok választ az orvostól .

Köszönöm a válaszokat


2021. jan. 1. 12:11
 1/2 Angel3000 ***** válasza:
Szia! A virusos eredetû szemgyulladást antibiotikummal nem lehet gyógyutani. Csak szèlsôsègesen sulyos esetben javasolhatnak gyógyszert általában szteroidos szemcseppeket, de ezek a legtöbbször csak a tûneteket enyhitik a gyógyulást nem gyorsitják fel. Mint irtad, a borogatás enyhiti egy kicsit a tûneteidet. A hideg fekete tea borogatás igen hatèkony lehet a duzzadt a viszketö fajdalom ellen, a meleg pedig a gyulladást enyhiti, amellett pedig a felgyûlemlett, esetleg megszáradt váladèkot is eltávolithatod a meleg vizes textil segitsègèvel. A kiáztatott ès alapossan kinyomkodott izesitettlen fekete teával javithatunk a szemek állapotán. A fekete teában található tanninok ugyanis enyhitik a viszketèst ès a gyulladàst, emelett összehúzó hatásúak is. Meg kell továbba emlitenem, hogy a Kamilla tea pedig a legjobb növènyi gyulladáscsökkentô! Mindig alaposan mosd meg a kezedet mielött a szemedhez nyúlsz! Lehetôleg minnel kevesebbet piszkáljad a szemedet! Szerintem hagyd el mindenfèle szemcseppet, ès csak mûkönnyet cseppents a szemedbe, de tartósitószer nèlkûlit. 3-4 hèt kell a szem regenerálódásához, csak ezt követôen èrdemes újra szemcseppet akár ezûst kollidot cseppenteni.
2021. jan. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia köszönöm a gyors választ , megpróbálok nem használni semmijen cseppeket , csak az lenne a kérdésem hogy mindenféle borogatasokkal el tud múlni rendesen egy idő után mert ez szinte már kibírhatatlan ? Köszi és boldog új évet kívánok mindenkinek
2021. jan. 1. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!