Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Asztma gyógyítása droggal?

Asztma gyógyítása droggal?

Figyelt kérdés

Elméletileg az allergia, asztma valami trauma következtében alakul ki. Ha valamilyen pszihedelikus droggal magamban el tudnám intézni, felfedezni az okát akkor sikerülhet legyőzni?

Gondolok itt a 3 betűs pszihedelikumokra.



2021. jan. 8. 00:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenről nem is hallottam, de szerintem nem trauma következtében alakul ki az allergia, sem az asztma.
2021. jan. 8. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha belegondolsz, hogy az agy bármire képes?
2021. jan. 8. 00:55
 3/6 anonim válasza:
100%
Az asztmanak vagyis a kialakulásának lehetnek lelki eredetű okai. Viszont én úgy hallottam, hogy Amerikában már fejlesztenek egy olyan Asztma pipát, amiben marihuána származik található, gondolom THC kivonásával természetesen! Jó nem Pszichedelikus, de erről viszont még én sem hallottam.
2021. jan. 8. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kérlek szépen az allergia az egy immunválasz attól pl hogy te fejben eldöntöd hogy nem leszel allergiás a mogyoróra miközben az vagy lehet hogy megfuladsz ha megeszel egyet, mert a szervezeted az ami nem képes feldozgozni.

Egy szóval nem az allergiás asztma nem fejben dől el, nem is stressz hanem attól függ hogy kontaktba kerülsz e azzal ami kiváltja és mivel az allergiából nem lehet kigyógyulni, ebből sem, azonban nagyon jól kezelhető van aki évtizedekig tünet mentes gyógyszerek nélkül is ezt hivjuk nyugvóban lévő asztmának.

De az asztmának is több fajtája van van pl a terheléses nyilván terhelésre jön elő., de van pl egy olyan is ami azzal jár hogy mindenféle dologra akár allergiás vagy rá akár nem, és igen ennél a fajtánál a stresszre is, de gyulladásba jönnek a hörgőid és azt nem fogod mentalitással kezelni nem nem az állandó gyógyszert igényel.



És amúgy az asztma gyógyszerek többségében szteroid alapú illetve a szteroiddal rokonságban álló szerek vannak. Az utolsó fajtát mellesleg amit említettem olyan gyógyszerrel kezelik amiben van gyulladás csökkentő is mert a ventolin meg ilyenek abban az esetben nem működnek. Ez nem egy lelki hanem egy testi betegség az álltalad említett drogok ebben az értelemben amire te gondolsz nem fognak működni.


A kialakulásával kapcsolatban, pedig lehetnek lelki okos is igen, de a genetika és a környezeti hatások ugyan úgy szerepet játszanak. Minden esetre hidd el hogy egy roham közben nem arra fogsz gondolni hogy ez az egész a fejemben van.

2021. jan. 8. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

COPD-s betegként nem javasolnám hogy egyedül, drogok hatása alatt kíséreld kideríteni a lelki-fizikai okait az asztmádnak.

A személyes véleményem szerint a lelki eredetű traumák kiválthatják az asztmát, ugyanakkor nagyon számítanak a fizikai ingerek, hatások.

Szakember segítségével hipnózis alatt kideríthető a kiváltó ok, sőt gyógyítható is. Segítséget nyújthat az önhipnózis, de ehhez sem kellenek a drogok.

Amikor rám tör a roham igyekszem minél hamarabb a légzésemre figyelni, nem kapkodva a levegőt hiszen úgy csak rontok az állapotomon.

Nem használok gyógyszert vagy 'pumpát' csak a légzésre koncentrálok.

Azt már félve írom le hogy kipróbáltam a füvet és életemben először éreztem azt hogy szabadon lélegzem.

Na jó, nem tudom miért volt ez a hatás, csak a tapasztalatom meséltem el.

2021. jan. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínű hogy sikerül. A hallucinogén utazások nem irányíthatóak.

Megmutathatnak dolgokat, és akár elérhetsz megvilágosodásszerű élményeket - találkozhatsz az abszolút egységgel - de egy konkrét dolgot nem biztos hogy csak úgy a felszínre dob.

Ehhez inkább intuitíve kéne belekérdezni mondjuk zen meditációval. Lehet tovább tarthat mire feljön a válasz, de biztonságosabb - és ha bejön akkor tuti nyerő a válasz.

Összességében a hallucinogének is akkor fogják megmutatni az okot, ha már elve úton vagy a válasz felé. Tehát csak előrébb visznek ugyanazon az úton - és ugyanabba az irányba - amin már eleve is haladsz.

Szóval lehetséges, de korlátozott tudatom alapján több veszélyt látok benne - mint lehetőséget. Ennek ellenére ha belevágsz - semmiképp se egyedül csináld...

2021. jan. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!