Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Magas rheumatoid faktor (RF)...

Téékáá kérdése:

Magas rheumatoid faktor (RF) szint a leleten?

Figyelt kérdés

Hello.

30 éves férfi vagyok , már kb 10+ éve indokolatlanul begyulladnak a csukloim , könnyebben elfáradnak és ropognak is rendesen.Mostanab ha bizonyos irányból kap terhelést mintha kést döfnének a csuklomba, reggel van h úgy ébredek h húzódnak a az álkaromba az izmok kell egy kis idő még bejarodik. Régebben mikor voltam orvosnál említettem azt mondták pihentessem de nem segített semmit.

Voltam privátul vervizsgalaton minden ertekem jó kivéve a koleszterin és az RF volt magas. RF 19.3 volt és 20 a max. megengedett. Ez még akkor normális?

Orvoshoz nem vittem az eredményt lenne értelme?

Valakinek hasonló?

Gyógyszert nem szedek semmire.



2021. jan. 28. 11:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól, hogy megközelíti a megengedett értéket még teljesen rendben van. Nem vagy reumás. Nekem sokkal több izületi nyavalya mellett is ez az érték rendben van. Ha megnézeted orvossal ortopédiára menj, ne reumára.
2021. jan. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért én megnézetném magam reumatológussal is, mivel létezik szeronegatív RA (nekem is ez van), és ez nem is ritka, viszont kb. bármi lehet, ennyiből, pláne a gyakorin, illetve az interneten ezt neked senki nem fogja megmondani.
2021. márc. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nekem is hasonló az RF értékem, ennek ellenére az immunológia pozitív eredményt mutatott több értek esetében is.
2021. jún. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi kedves utolsó de az mit jelent?
2021. jún. 27. 06:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!