Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Tejallergia miatti hajhullás...

Tejallergia miatti hajhullás kezelése? Hogyan állítsuk helyre a bélflórát?

Figyelt kérdés

Évek óta küzdök a hajhullásommal. Egész évben hullik, tehát nem szezonális. A gyönyörű, hosszú hajamnak nem viccelek, a negyede maradt meg. Elvékonyodott, gyenge és "kitartóan" hullik. Természetesen minden lehetséges orvosnál megfordultam már ezzel a problémával. Pajzsmirigyem rendben, fogaimat folyamatosan kezeltetem, bőrgyógyász is látott már többször is. A hajhullás mellett töredeznek a körmeim és igencsak pattanásos a bőröm, pedig régen elmúlt már a kamaszkor (26 vagyok). Még évekkel ezelőtt javasolta a nőgyógyászom és más orvosok is, hogy teljesen hagyjam el a tejtermékeket és a fehér lisztet az étrendemből, mert valószínű nagyon sok problémámat azok okozzák. Idén megint csak voltam vizsgálaton és bizony kiderült, hogy felszívódási problémáim vannak. Tejallergia, gluténérzékenység és az évek alatt felhalmozott antibiotikum kúrák csak rontottak a helyzeten. Számtalan könyvet és cikket elolvastam, ahol megerősítették, hogy a tejallergiától és a felszívódási zavaroktól bizony hullik a haj (gyanítom hiába a sok vitamint, amit szedek fel sem szívódik). Egy pár hete teljesen elhagytam a tejtermékeket (nem is hiányzik), illetve a glutént tartalmazó ételeket is. A bőröm kezd javulni, kevesebb a pattanásom. A kérdésem viszont a hajhullásra vonatkozik: mennyi idő, amíg megáll a hajhullás és mit tehetnék a helyes étrend mellett a bélfóra helyreállításában? Milyen szakorvost keressek?

Köszönöm annak, aki végig olvasta és még jobban köszönöm annak, aki járt már hasonló cipőben és tud segíteni!



2021. febr. 7. 14:15
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Gluténérzékeny vagyok, pár hónap is eltelhet, míg teljesen helyreáll a szervezeted. Legfeljebb fél év.
2021. febr. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj az orvosokra, kérdező. Nem ők tehetnek róla, hogy elavult fegyverzettel kénytelenek harcba szállni nap mint nap. A British Medical Journal egy állapotfelmérése szerint ma 17 év szükséges ahhoz, hogy egy-egy új ismeret bekerüljön az orvosi protokollba. 17 év! És ne gondold, hogy egyedül te jártál így. A fiatalok körében járványszerűen terjedő depresszió, egyéb mentális zavarok, a gombamód szaporodó allergiák, ISB, Shibo, Hashimoto, SM, és a több mint százféle egyéb tünetben manifesztálódó autoimmun betegség mind ugyanúgy a nyugati étrend, (élen a glutén és tejtermékek) eredménye. És nem kell ahhoz ételallergia, hogy bajt okozzon. Sőt! Az allergia már csak a baj tünete. Vigyáznod kell a csucsorfélék (krumpli, paradicsom, padlizsán), minden hozzáadott cukortartalmú cucc, és egy rahedli egyéb étel fogyasztásával is.

Én magam 40 éve kínlódok autoimmun ízületi gyulladástól, és mintegy 20 éve történt, hogy a dokik tolószéket vizionáltak nekem. Na, akkor telt be pohár, és borítottam kukába a gyógyszeres fiók teljes tartalmát. Azóta nem nézem a főorvos tehetetlenül széttárt karjait sem. Mérhetetlenül tisztelem az orvosokat, de ha egyszer nem tudnak rajtam segíteni, akkor feleslegesnek tartom a velük való találkozást. Szóval saját kezembe vettem a sorsomat, és bejártam az utamat több mint tizenötféle étrenden keresztül. Volt, ami hozott némi javulást, volt, ami nem. (Rosszabb egyiktől sem lett.) Az áttörés 2015-ben történt, akkor hozták először összefüggésbe az áteresztő bél szindrómát az autoimmun betegségekkel. Tehát hogy elsősorban a baj forrására, azaz a belek állapotára kell koncentrálni, ott kezdődnek a gyulladások, amik jobbára csendben, észrevétlenül, vagy csak távoli tüneteket produkálva dolgoznak.

Hogy rövidre fogjam, szakorvost jelenleg hiába keresel. Inkább Kokavecz Katát javaslom, ő a téma hazai atyamestere. Ő is megjárta a poklot, és végül Amerikában talált rá a megoldásra. Keresd a FB-on.

2021. febr. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az előző hozzászólónak igaza van, a problémád gyökere az áteresztő bél szindróma. Viszont az allergiáid és felszívódási gondjaid már ennek a tünetei, tehát a kapcsolat nem az, hogy az allergia miatt hullik a hajad, hanem az áteresztőbél szindróma miatt hullik és emiatt vagy allergiás is és a felszívódási probléma meg nyilvánvaló egy rosszul működő bélfalnál.

Amiért étrend-módosításra javul a problémád, az azért van, mert az összes áteresztő bél szindrómát célzó életmódbeli változtatásnak az első lépése, hogy kiiktatják a tejtermékeket, a cukrokat (kristálycukor, méz, szőlőcukor, gyümölcscukor stb., még eleinte a túl édes gyümölcsöket, száz százalékos gyümölcsleveket is), illetve a könnyen felszívódó szénhidrátokat (pl. fehér liszt, fehér rizs, finomított termékek), magas keményítőtartalmú dolgokat, amik a belekben rögtön cukorrá alakulnak (pl. krumpli, kukorica).

Ha utánanézel a kulcsproblémának, találsz róla jó anyagokat, de a két fő pillére: étrendmódosítás (beleértve azt is, hogy feldolgozott, adalékanyagozott élelmiszerek helyett frissen, házilag készítetteket érdemes fogyasztani); magas dózisú probiotikum (egy adagban minimum 30-40 milliárd CFU, mert a gyomorsav kicsinálja egy részüket és a kisebb adagokból semmi nem jut le a bélbe).

2021. febr. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Szörnyű lehet ezzel èlni...
2021. szept. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!