Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A hajhullás megakadályozható?

A hajhullás megakadályozható?

Figyelt kérdés
A fent említett kérdéshez még az is hozzátartozik, hogy dauerolt, göndör hajam van (nem amiatt mert a pesti deák téren minden tizenéves fiúkának ilyen van, még a "divat" bejötte előtt kb 3évvel csináltam először, tetszett és azóta ilyen). És amikor kimosom a hajam és fésülöm akkor jópár hajszál marad a fésűben. Utánaolvastam és ennek kiváltó oka lehet a stressz, és a túlzott tesztoszerontermelés (emiatt zsírosodhat is a faggyúk miatt) És azért kérdem, mert daueorás előtti időszakban is volt, hogy zsírosodott a hajam, gondomolom a túlzott tesztoszerontermelés lehet az oka, mert pattanásos is voltam, annak már vége. A kérdésem az, hogy erre lehet szedni valamit, vagy valamivel meg lehet akadályozni a hajhullást? Válaszokat nagyon köszönöm!

2021. jan. 30. 14:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A dauerdurva vegyi beavatkozás. Megöli a hajhagymàkat.
2021. jan. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Javaslom a kasztrációt. A biztosan megoldja a problémát.
2021. jan. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak köszönöm, arra is gondoltam, hogy örökletes, nagyapámnak volt haja, apa csak felül kopasz.

Utolsó válaszoló, tapasztalat? :)

2021. jan. 30. 23:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül hormonális a probléma. A pattanások esetében sem. Okozhatja helytelen táplálkozás is a pattanásos arcbőrt, túlzott verejtékezés stb.


A haj zsírosodása sem feltétlenül hormonális gond. Ha úgy gondolod hogy az, akkor kérj vérvételre beutalót, és nézesd meg a hormonszinted. A fejbőr ph-jának felborulása okozza a zsírosodást általában. A haj, a fejbőr sérült, ezért jobban beindul a faggyútermelés, mivel ennek a lényege az lenne, hogy megvédje a hajat a külső behatásoktól. Szóval okozhatja a dauer is.

Továbbá a nem megfelelő sampon, balzsam használata is.

Kiválthatja a túl gyakori hajmosás is, amivel szintén a faggyútermelést ösztönzöd.


A hajhullás lehet genetikai, amivel nem tudsz mit kezdeni, vagy lehet külső tényezős.

A genetikai résszel sajnos nem tudsz mit kezdeni, max egy picit késleltetni

A külső tényezők a hajhagymákat sértik meg, elválnak és kihull a haj.


Amit tudsz tenni az az, hogy abbahagyod a dauert, elkezdesz egészségesen élni, vitaminokat szedni, hogy táplálja a hajhagymákat, és kikéred a fodrászos véleményét, hogy milyen sampont és balzsamot ajánlj kifejezetten a te hajadra. Elmondod milyen gyakran mosod, hány nap után zsírosodik stb.

2021. jan. 31. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!