Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől korpásodik ennyire a...

Mitől korpásodik ennyire a fejem és viszket is? Képpel

Figyelt kérdés

Nem rég feltűnt, hogy rettentően korpásodik a fejem, észrevettük, hogy ilyen lerakódás szerűen van jelen a korpa, mintha száraz lenne. Meg néhol pirosas. Meg a nyakamnál fehéres a bőr is, meg ott sokszor szokott viszketni. Mosás után is korpás marad, hiába dörzsölöm. Mostanában a homlokom valamiért eléggé viszket, meg a fülem is. Allergia nem lehet szerintem, tiszta ágyneműim vannak, mindig mossuk rendesen. Meg észrevettem, hogy ahol van az elválasztóm ott nagyon ritka lett a hajam, már látszik a fejbőr is, meg sok helyen foltokban van kopaszság. Meg erősen hullik. Család szerint csak erősen kell dörzsölni mosáskor azt jó lesz, de szerintem itt valami más lehet, ennyire sosem voltam korpás. Meg félek, hogy nehogy kopasz legyek, mert tényleg néhol látszik a hiány. 23L


[link]


ilyen volt mikor először felfedeztük pár napja.



2021. jan. 22. 23:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Borgyogyaszat.
2021. jan. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszi erre nem gondoltam...

azt vártam talán valaki felismeri esetleg vagy tanácsot adna mivel szüntethető meg.

Nyilván bőrgyógyászat, de addig is érdeklődnék.

2021. jan. 22. 23:14
 3/17 anonim ***** válasza:

Talan soborrhea dermatitis, de mindenkeppen borgyogyaszat, ez nem vicc.

Addigis kerulj mindent, amiben sls van, az csak ront a helyzeten. Tusfurdo, sampon is legyen mentes.

2021. jan. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

3.Köszi.

erről még nem is hallottam :(

remélem nem komoly

2021. jan. 22. 23:26
 5/17 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem az ilyen korpasodas elleni keszitmenyeket felejtsd el, latszik, hogy nem zsiros korparol beszelunk. A samponodba tegyel nehany csepp teafaolajat (dm), az regeneralni fogja a fejborodet. Ha hasznalaz arckremet, abba is tehetsz 1-2 cseppet, de tenyleg ne sokat es a szemedhez ne kenj! Magaban teafa olajat soha ne kenj a borodre! Jobbulast! :)
2021. jan. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

5.Köszi a tippet, de nem használok arc krémet se semmi kenceficét.

Teafaolaj jó ötlet, kipróbálom mindenképp.

Bőrgyógyászatra amúgy telefonon kell időpontot felírni vagy hogy van ez manaság? :D.

2021. jan. 22. 23:39
 7/17 A kérdező kommentje:

[link]


most találtam, szerintetek érdemes lenne beszerezni?

zsíros, korpás hajra, sls mentes amit nem igazán értek mi is pontosan de ott van rajta:D, teafaolaj is van

2021. jan. 22. 23:41
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anno egy gyogyszeresz mondta, hogy a sampon es az ajakapolo ugyanolyan elven mukodik:korpas haj ugyanugy korpasodni fog ha a nepszeru H&S-t hasznalod, de ugyanez igaz a Labellora is, ezert ajanlotta nekem a teafaolajat! :) a mi kornyekunkon idopontot kell kerni a borgyogyaszhoz. A viszketo homlokra, fulre meg eszembe jutott, hogy talan az aloe vera segithet. De erre is ugyanazt tudom mondani:lehet hogy szaritani fog es emiatt viszketni fog, de sokaknal apolo hatasa van :)
2021. jan. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Meg most néztem az arcom és észrevettem, hogy a homlokomnál eléggé száraz, mintha jönne le darabokban hám, meg a szemöldökömnél is mintha korpás lenne vagy mi, meg pár pattanás is megjelent az arcomon...:( Tényleg komoly a dolog ezek szerint.
2021. jan. 23. 00:09
 10/17 anonim ***** válasza:
Probalj tobbet inni es kenni valamit az arcodra, mert hideg van es a szaraz bor sajnos latvamyosan hamlik ilyenkor, nekem a karomon, de tenyleg csunyan
2021. jan. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!