Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ez a mentes dolog kezd divathó...

Ez a mentes dolog kezd divathóbort lenni? Élelmiszer üzletben kért tőlem a vevő "mindentől menteset". Kérdezem, mi mindentől? Zavart csönd: hát mindentől.

Figyelt kérdés
Ez nem menő hanem nagyfokú butaság amit csinálnak egyesek.
2021. márc. 1. 09:00
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Mi lett a vége? Mit adtál neki?
2021. márc. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Adj neki egy vizet.
2021. márc. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az emberek egyre inkább szeretnének káros, vagy legalábbis bizonytalan hatású dolgoktól mentes ételeket enni, de mivel legtöbbünk nem élelmiszermérnök vagy orvos, nem tudjuk, mi az, amit jobb elkerülni. Tartósítószer? E-számok? Az E-számos adalékok állítólag nem károsak, mégis vannak "E-mentes" élelmiszerek.
2021. márc. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kellene elitelni mindenkit egy-ket erdekes vevo alapjan. Nekem azert kell “mentesen” etkeznem, mert sulyos tejallergiam van, bar az is igaz, hogy tudom, mit ehetek, nem kerdezek ilyen baromsagokat :D

Szoval sok esetben ez nem csak egy hobort.

2021. márc. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%
Általában a mindenmentes alatt azt értik, hogy a leggyakoribb problémát okozó alapanyagoktól mentes, tej, glutén, tojás, cukor, második körben leginkább kukorica, szója. És általában a nem nagyon feldolgozott termékekre értik. A legtöbben azért esznek így, mert ténylegesen problémájuk van rengeteg dologgal, nem csak divatból. Azért nem kezdi el sorolni, hogy mi minden mentes kapásból, mert nagyon hosszú tud lenni a lista:D Egyszerűbb a minden mentes kifejezés, akik benne vannak ebben, azok általában tudják nagyjából mire gondol az illető. Persze akinek tényleg problémája van, az tudja pontosan mit nem ehet, szóval ha valaki rákérdez, hogy pontosítson, akkor simán megteszi. Ez így tényleg érdekes:D Viszont tényleg ne hülyézzetek le mindenkit, nagyon nehéz így étkezni és a legtöbbeknek sajnos muszáj:c
2021. márc. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Biztos hogy vannak súlyos mellékhatásokkal küzdő allergiás emberek, de hogy nem ennyi az tuti.

Ha valaki ennyire érzékeny valamire az azért tudja hogy mire. Neki fogalma se volt mire. De azt tudja hogy neki különleges ételre van szüksége, jóval drágábban, szóval nem eszi azt amit minden más ember. Ezek a piperkőc emberek, akik távol állnak az allergiától, csak törődésre vágynak.

2021. márc. 2. 06:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is ezt mondtam, hogy akinek tényleg baja van, az tudja mivel van baja. Én csak azt mondtam, hogy nem kéne mindenkit egy kalap alá venni és szerintem kevesebb, aki hóbortból csinálja. Hóbortból senki se tart rendesen ilyen komoly diétákat, mert baromi szar. Akivel a boltban találkoztál az valószínűleg nem tart komolyan semmilyen diétat, az simán lehet, hogy csak azt hiszi, hogy a "mindenmentes" az egészségesebb és jobb is kapásból, mint bármi más más és ő milyen különleges ember emiatt. Ami természetesen nem igaz. De egy ilyen ember miatt miért kell azt következtetni, hogy a legtöbben csak úgy divatból nem esznek normális ételeket vagy, hogy mindenki hülye, aki az átlagtól eltérően étkezik?
2021. márc. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Gombos Zsolt(Jeti) ***** válasza:
A divat nagy úr...(akinek ez kell,az tudja,hogy mit ehet-mit nem...)
2021. márc. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!