Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Milyen allergia okozhatja ezt...

Milyen allergia okozhatja ezt a tünetet?

Figyelt kérdés

Néhány hónappal ezelőtt kezdődött (azelőtt soha nem volt ilyen gondom) hogy apró kiütések jelentek meg a bőrömön. Főként a karomon (válltól az ujjakig) és a lábamon (combtól a lábujjakig) jelennek meg ezek a kiütések. Viszonylag kicsit méretű a kiütés, körülbelül akkora mint egy pattanás, és nem tömegben jelennek meg, csak szétszórtan egy-egy. A kiütések sima bőrszínűek, tehát nem vörösek és nem is gennyesek, viszont nagyon viszketnek. Most kb egy lábamon/ karomon olyan 6-7 db van, de gyakran jelenik meg újabb kiütés.

Kicsit utána olvastam és arra jutottam hogy lehetséges hogy valamilyen ételre vagy összetevőre vagyok allergiás, és hogy az váltja ki ezeket a tüneteket (csak ez is furcsa, mert az étrendem az nem változott meg, és azelőtt pedig nem volt ilyen problémám)

Ezért is írok ide hogy hátha valakinek hasonló gondja van, vagy van valami tippje hogy mi lehet a tünetek hátterében.


Nem olyan nagy a probléma, szóval együtt tudok vele élni, (ezért is nem mentem el bőrgyógyászhoz, mert nincs kedvem 4 órát várni hogy aztán csak annyit mondjon az orvos hogy 'ezzel nem tud mit kezdeni' és hazaküldjön) csak azért ha valakinek van valami tippje akkor annyival is előrébb vagyok.



2021. márc. 6. 23:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A bélflóra fokozatosan megy tönkre, akár évtizedek alatt, ha úgy élsz. És ahogy ez zajlik, úgy alakulnak ki allergiák, bőrtünetek, fejfájás, akár hangulatproblémák, akár autoimmun kórképek stb. Bőrgyógyászok kb. semmit nem tudnak kezdeni ezekkel, csak tüneti szereket adnak. Szerencsére ma már egy-kettőnek eszébe jut hogy emésztőrendszeri gyökerekre gyanakodjon.
2021. márc. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, 1-es, azt hittem,egyedül vagyok itt a bélflóra-mizériával. :-)) El se tudom mondni,mekkora öröm, amikor másnak is eszébe jut.
2021. márc. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 mindentudó99 ***** válasza:
100%
#2 Nyugi nem vagy egyedül. Az ételintoleranciák problémája az emésztőrendszer miatt van. Bélflóra meg áteresztő bél probléma. Hisztamin intolerancia is lehet. Nekem minden bajom van. Alig ehetek valamit
2021. márc. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És akkor ezzel mit tudok kezdeni? Valahogy meg tudom oldani hogy elmúljanak a kiütések?
2021. ápr. 14. 08:22
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nézz utána az "áteresztő bél szindrómának" és indulj el ennek mentén a bélflóra és a bélfal helyreállításában. Már csak azért is érdemes erre ráfeküdni, mert viszkető pontoknál sokkal súlyosabb tüneteket is kifejleszt idővel.
2021. ápr. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat :)
2021. ápr. 14. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!