Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Kinek ilyen durva a pollenalle...

Kinek ilyen durva a pollenallergia?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb 2-3 éve derült ki, hogy pollenallergiaram van.

Poratka, háziporatka, állatszőr, tollkeverék, candia mix, (ez ilyen gomba, penészes dolgok) fű keverék, mogyorófa, nyírfa, Kukorica, gabonafélék, parlagfű, lándzsás utifű, feketeüröm és azóta ki tudja még mire.. És ezeknek van keresztallergiaja is, de én nem tudom követni, hogy mikor mitől lehet mivel nekem ez állandóan van..

Ugye ennek tünetei

Orrfolyás és egyben orrdugulás is.. Nekem hátul is csorog le és számon keresztül is távozik váladék sajnos. Ugye mivel szinte mindig bevan dugulva az orrom a számom veszek levegőt, ami nyilván nem a legjobb dolog

Állandó tüsszögés van rajtam van olyan hogy egymás után 10x hapcizok.. Ami azért elég kellemetlen és idegesítő is egyben.. Nehézlégzés is társul mellé. Állandóan szellőzik a ház,hogy friss levegőt szívjak.. És nekem ez télen nyáron van.. 0-24..

En erre lordestint és mometason orrsprayt kaptam.. Szeretnék elmenni egy kivizsgálásra, mert eléggé megneheziti az életem, csak ez a vírus sajnos mindenkit korlátozz.. Van valakinek hasonló tünet vagy nektek mennyire nehéz vele együtt élni? Esetleg valami jó tanács, hogy kicsit könnyebb legyen? Bevált praktikák vagy hasonló dolgokat is szívesen várom. Köszönöm előre is a válaszokat! 😊



#szenvedés #sajnos #Pollenallergiara #Nemtudokmittenni #Együttkellveleélni
2021. márc. 15. 08:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem a fulorrgegesg mometazon orrsprayt írt fel, ezzel kb. elmúltak a tüneteim.


Anyukám világ életébe allergiás volt a parlagfűre, porra, minden sz.rra, kb. 10 éve, hogy bélrendszeri problémai is lettej szép lassan, tért át a gluténmentes étkezésre (azóta több érzékenység is kiderült, fruktóz, laktózt sem ehet), az allergiája egyébként teljesen elmúlt

2021. márc. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát az nagyon jó.. És neked mire van pontosan allergiád?
2021. márc. 15. 08:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Igazából nem tudom, a porra biztosan és az atkára, erre vettem atkaporszivót. De ilyenkor tavasszak minden évben előjön, hogy annyira bedugul az orrom meg már a fülem is, hogy nagyon idegesítő. Ezért mentem fülorrgegeszhez, aki felírta, utána a háziorvossal szoktam. El kellene menni teljes allergia vizsgálatra, bár igazából a lényegen nem változtat, hogy tudom mire vagyok az. Jah meg a kutya/macska szőrre is az lettem, pedig világ életembe cicával laktam. Ez az orrsprayt ilyenkor tavasszal szoktam használni, nost hogy megválogattam anyum cicáját semmi bajom nem volt, mikor nem használom, akkor folyik az orrom, viszket a szemem
2021. márc. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Akkor neked se könnyű ezzel együtt élni..

En tegnap voltam fent barátnőmnél neki van 3 cicaja is és kb egy óra múlva bevolt duzzadva a nyakamnál belül valami.. Huruduzzanat vagy nem tudom ilyenkor mi duzzad meg, de elég kellemetlen és most is így keltem és már nagyon unom.. Igen el kell menni ki vizsgálásra, de én azt mondom hogy maszekhoz.. Én is akarok menni majd, csak a vírus miatt nem igazán foglalkoznak az emberrel.. Addig valahogy ki kell bírni.. A ráadás hogy cukrászdában dolgozok pont a sütő résznél ahol a liszt meg minden szál és ugye az is irritálja a nyálkahártyát.. Nyilván nem itt akarok dolgozni életem végéig, de most ez van sajnos..

2021. márc. 15. 08:37
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja és ugye van élelmiszerre is keresztallergia ezt is jó lenne tudni..
2021. márc. 15. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!