Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Az igG teszt mennyire megbízha...

Az igG teszt mennyire megbízható?Megoszlanak róla a vélemények

Figyelt kérdés

Kb 2 hónapja tehéntejre pozitív lett.Elhagytam minden tejterméket,de semmi változás.Puffadás,görcsök,gyomorégés ugyanúgy megvan.

Nektek mik a tapasztalatok?Van akinek bejött?Érdemes máshogy is kivizsgáltatni a tejfehérje intoleranciát?



2021. ápr. 4. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó semmire sajnos .

És igen ,érdemes kivizsgáltatni IgE allergiapanelra elmenni . Ez sem száz százalékos sajnos, de jóval biztosabb eredményt ad ,mint az igg ,amin _MINDEN_ létező embernek kijön egy rakat pozitív ,random módon . Gyanítom köze van hozzá,hogy mit fogyasztasz sokat .

Illetve eleve hogy lehetne megbízni egy olyan tesztben,ahol külön vizsgálat van pl joghurtra meg tehéntejre ? .. Sajnos én is megcsináltattam évekkel ezelőtt ...


A legeslegjobb és leghatékonyabb egyébként az eliminációs diéta . Ennél biztosabbra semmi nem fogja kimutatni,mitől vagy szarul (ha tényleg étel okozza egyáltalán)

2021. ápr. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nekem a tehéntej,élesztő kombót sorsolta ki...ez a kettő kb mindenben is van😀

Utánanézek ennek az IgE allergiapanelnek,köszönöm a választ😀

2021. ápr. 6. 20:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia kérdez!

Remélem még nézed a kérdést, hallod ugyanígy vagyok kb ami neked.

Nekem tavaly nyáron lett csinálva a teszt, tej és élesztő volt pozitív, ebből az élesztő gyengén. Én csak a tejtermékeket hagytam el, de szerintem nálam inkább ezt totál a stressz befolyásolta..

Azt hallottam, hogy a tej baromi sok embernél kijön. Te végük hogy döntöttél?

2021. aug. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves harmadik 😀

Ugyanez.Tej durván,élesztő enyhén.Én elhagytam mindkettőt,jobban lettem,de azóta sem tökéletes.Megtanultam.együttélni a puffadással.Sokat mozgok,az segít.Borzalom,hogy a 21. században az embernek bele kell törődnie,hogy beteg.Az orvosok meg csak vonogatják a vállukat...

2021. nov. 24. 08:04
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Még követem a kérdést, én vagyok a harmadik :D

Nekem fixen valami stressz dologgal lehet összefüggésbe, mára rájöttem. Vannak időszakok, mikor semmi bajom, akár hetekre (de a tejet akkor is kerülöm azért) aztán ha elrontom valamivel a hasam és megijedek, vagy konfliktusom volt, munkahely akármi hopp kezdődik újra.. Puffadok, napi egyszer megy a hasam, görcsöl.

Annyira unon én már, hogy elmegyen célzottan ezzel először nőgyógyászhoz hátha hormonális oka van, aztán gasztróshoz.

2021. nov. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!