Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » 4db négykeresztes (++++)...

EagleHUN kérdése:

4db négykeresztes (++++) asztmatikus allergia mellett melyik vakcinát javasolnátok? És melyiket abszolút nem?

Figyelt kérdés

Mind a 4 allergiám fehérjékre azon belül is pollen fehérjékre van.

De úgy tudom ilyenkor a vakcina fehérjéire is reagálhat a szervezet (anafilaxiás sokkot lehet kapni) szóval nem mindegy nagyon nem.

Nem tudom van -e jelentősége de 40 vagyok és túlsúlyos, nem dohányzom, nem iszom.


//A párom is allergiás asztmás de ő még pajzsmirigy beteg is.

Neki a Pfizert esetleg Modernát javasolta a háziorvosa és a Szputnyikot nagyon nem. Nyilván nálam kicsit más lesz a helyzet. Ez a kérdés mennyiben.//



2021. ápr. 27. 10:25
A kérdező szavazást indított:
Pfizer
Moderna
AstraZ
Szputnyik
Sinopharm (Kínai)
Egyéb (leírod melyik)
Nem tudom / mindegy / nincs jelentősége melyik
Nem javallod egyiket sem (Miértje kifejtősen)
3 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
Jó neked.Én kb 20 fajta fára vagyok allergiás,fű, pollen,por, kutya,macska minden.
2021. ápr. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd az orvosod mi nem fogjuk tudni neked melyik a legjobb d eneki lehet ötlete
2021. ápr. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezt tényleg itt akarod megtudni? Jujj...
2021. ápr. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Metionin ***** válasza:
100%
Manapság már nem kerül be a tojásfehérje a szaporított vírusos vakcinákba de a biztonság kedvéért én azt nem adnám be, szóval kiesik a Sinopharm, meg abban adjuváns is van. Olyat adnék be amiben a legkevesebb adalékanyag van. Namost az adenovírust tartalmazó vakcinákban a vektorvírus a "csomag", az mRNS vakcinákban meg egy lipidburok. Aki pollenallergiás, annak általában magasabb a hisztaminszintje alapból is, a fehérvérsejtjei fokozottabb készültségben állnak, hamarabb ugranak a legkisebb pöccre is és erősebb immunválasz alakulhat ki mint annál, aki nem allergiás vagy kapott már korábban hasonló oltást. 4 keresztes allergiánál én háttérbe raknám a vektoros vakcinákat, mert több anyag van benne mint a kis lipidburok és ha áll rendelkezésre "könnyedebb" vakcina akkor azt adnám inkább. Nem valószínű hogy bedurranna a szervezet a vektorvírus láttán de nem ingerelném feleslegesen. Aminek elég egy pöcc, az nem érdemes pluszba cseszegetni. Szóval az mRNS vakcinára szavazok, tehát Pfizer vagy Moderna. Valószínűleg a többivel se lenne gond mert megfelelően vannak tisztítva, pusztán a bennük található adalékok alapján ezeket tartom a legkevésbé allergizálónak szuperérzékenység esetén. A pollenfehérje allergia nem fog bedurranni virális fehérje láttán, a megemelkedett készültség az immunrendszeredben viszont okozhat erősebb válaszreakciót és minél több lehetőséget talál a vakcinában arra hogy beleköthessen, annál valószínűbb hogy bele is fog, bár a valószínűség így is annyi hogy 37 fok helyett 38 fokos lázad lesz.
2021. ápr. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4 Nagyon köszi a részletes és kimerítő választ.
2021. ápr. 28. 10:20
 6/9 A kérdező kommentje:

#3 A háziorvos mikor fogja így elmagyarázni hogy melyikkel mi a gond?

Elárulom semmikor.

Én szeretem tudni mi van a háttérben.

Ha valóban csak egy névre lennék kíváncsi akkor valóban nem írom ki kérdésnek sem. Akkor megelégszem egy névvel.

2021. ápr. 28. 10:22
 7/9 A kérdező kommentje:

Még a nyár elején megkaptam a 2 Pfizer -em!

Köszi azóta is jól vagyok, bár akkor pár hétig fájt a karom tőle de kb ennyi.


3. oltásnak lenne értelme ezek mellé?

2021. nov. 10. 23:56
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Moderna, ill pfizer. A Moderna egy kicsivel hatékonyabb.


Túlsúlyosok nagyobb veszélynek vannak kitéve a járvány miatt. Esetleg kicsit tovább maradj bent megfigyelésen az oltóközpontban, fel vannak készülve allergiás reakciók kezelésére, de valószínűleg nem lesz ezeknél.

Az oltás viszont az esetedben különösen fontos.


Én már a harmadik modernánál is túl vagyok. szintén veszélyeztetett, kérdezték, hogy volt-e gond az előzőnél (moderna), mondtam, hogy nem, és azt írták fel harmadiknak is.

2021. nov. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kapsz oltást, kb 100% szerintem a halál egy covid fertőzés esetén, de egy napig) valószínűleg nem lesz kellemes az oltás sem. Viszont nem mindegy, hogy egy kis izomfájdalom, és láz, vagy hosszas agonizálás utáni halál.
2021. nov. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!