Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ha valaki tojás fehérje...

Radirr kérdése:

Ha valaki tojás fehérje allergiában szenved, az pl a tej fehérjére is allergiás?

Figyelt kérdés
Tehát a kérdés pontosítása, fehérje-fehérje között van e allergén különbség. Tejre vizsgálatok alapján nem allergiás, de a tojás fehérjére igen, ebből következtetem, hogy igen is van különbség.

2021. ápr. 26. 11:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyilván van köztük különbség....
2021. ápr. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Van különbség. A húgom a gabonafehérjére allergiás, de a tojásfehérjére, tejfehérjére nem.
2021. ápr. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Rengeteg féle fehérje létezik!

A tojásfehérje, főként ovalbumin - 69,7%, conalbumin - 9,5%, ovoglobulin - 6,7%,%, ovomucoid - 12,7%, ovomucin - 1,9%, lizozim - 3% és avidin - 0,0 5%.

A tej kétféle fehérjéből áll:

-20% savófehérjéből (szérumalbumin, b-laktoglobulin, a-laktalbumin és globulinok,

- 80 %-a tejfehérjéből, ezt nevezik kazeinnek.


Bár én épp mindkét ételre érzékeny vagyok, és nem ehetek ilyesmiket, mert rögtön csalánkiütéseim és emésztési gondjaim lesznek. De mint látható, nem azért mert átfedés van és van köztük olyan fehérje ami mindkettőben megtalálható.

2021. ápr. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem tejfehèrje allergiám van,de már tojásfehérje és a párizsiban lévő szójafehèrje is gondot okoz.
2022. ápr. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!