Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Tej allergiát hogyan kell...

Tej allergiát hogyan kell nèzetni?

Figyelt kérdés

Voltam tejcukor nezesen meg anno.. de nem igazan vagyok ra allergias szoval ez kilove.


Megis ha tejet iszom, vagy tejfol, sajt, stb. mindig megy a hasam.


100% hogy van valami a tejben amire erzekeny vagyok. Lehet teljes vizsgalatot csinaltatni erre vagy minden kulon van?



2021. máj. 22. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvos tovább tud küldeni a gasztroenterológiára.
2021. máj. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszonom:)
2021. máj. 22. 12:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Van otthoni gyorsteszt is. Neten lehet rendelni.
2021. máj. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sok magánrendelésen is csinálnak tejre viszgálatot. Nekem is van ilyen tejfehérje érzékenységem és én a Synlab-nál voltam. Kétféle vizsgálat van:

1. Nutritív 20-as, Nutritív 40-es, vagy a Vegyes Inhalatív+Nutritív panel

2. Molekuláris (komponens alapú) allergiavizsgálat

Kb. 3 hét alatt megvan az eredmény és kb. 10 eFt az ár.

Tej, nBos d8 kazein, nBos d4 alfa-laktalbumin, nBos d5 beta-laktoglobulin-ra kapod meg az eredményeket. Sokan csak azt gondolják, a laktóz okoz problémát, pedig egyéb fehérjékkel is lehet a baj és a legjobb elhagyni az összes állati tejet.

Miután kiderült nálam, el kellett hagynom az állati eredetű teféleségeket és azóta csak növényi tejterméket fogyasztok. Igaz, nem olyan finom, sőt némelyik nagyon rossz (azt nem is eszem), de az egészségem rengeteget javult, nincsenek kiütéseim és remekül érzem magamat. Itt tudsz utána [link]

2021. máj. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a hasznos valaszt!:)
2021. máj. 23. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!